Margus Luik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib käijast; jalgpallitegelase kohta vaata artiklit Margus Luik (jalgpallitegelane).

Margus Luik

Margus Luik (sündinud 11. jaanuaril 1980) on eesti võistluskäija ja spordipedagoog.

Margus Luik on õppinud Haapsalu Linna Algkoolis[viide?], Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis[viide?] ning Tallinna Pedagoogikaülikoolis[viide?] kehakultuuri ja rekreatsiooni erialal.

2002. aastast töötab õpetajana Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (vanempedagoog) ja treenerina Midrimaa OÜ-s.

1990. aastast kuulus ta Läänemaa Kergejõustikuklubisse. Seal alustas ta treeninguid Endel Susi käe all. Esindades oma klubi peaaegu kõikidel kergejõustikualadel, valis põhialaks siiski suuremat edu toonud võistluskäimise. Hiljem esindas Bruno Junki Käimisklubi.

Margus Luik on 25-kordne Eesti meister, Balti karika võitja ja Läti meistrivõistluste hõbe 50 km käimises. Samalt distantsilt on ette näidata ka Baltimaade meistrivõistluste pronksmedal, Euroopa karikavõistluste 28. koht ja maailma karikavõistluste 68. koht. Tema maailma ja Euroopa karikavõistlustel välja käidud kohad on seni jäänud teistele eestlastele püüdmatuks.

Eesti meistrivõistlustelt on Luik eri käimisdistantsidel võitnud kokku 51 medalit (25 kuld-, 22 hõbe- ja 4 pronksmedalit).

Koostanud võistluskäimise trükise "Kiirkäimine – sinu võimalus särada!" (2008, 20 lk) ja spordibiograafia "Paralepast poodiumile: võistluskäija päevaraamat" (2017, 263 lk).

Ilukirjanduse vallas on Margus Luik koostöös kirjastusega Hea Lugu avaldanud suvitusromaani "Sulnis Saara" (2020, 144 lk).

Margus Luik tegutseb ka pulmaisa ja õhtujuhina.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]