Maksim Galkin

Allikas: Vikipeedia
Maksim Galkin 2017. aastal

Maksim Aleksandrovitš Galkin (vene keeles Максим Александрович Галкин; sündinud 18. juunil 1976) on vene-juudi päritolu Venemaa näitleja, laulja, estraadiartist, humorist, telesaatejuht ja kolumnist. Ta on laulja Alla Pugatšova abikaasa.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa Aleksandr (1935–2002) oli sõjaväelane (kindralpolkovnik), rahvuselt venelane ja ema Natalja (1941–2004) oli geofüüsik, rahvuselt juut.

Varases lapsepõlves elas Maksim Saksa DV-s. Kui Maksim oli seitsmeaastane, suunati tema vanemad Odessasse, kus ta käis koolis esimesed 3 klassi. Seejärel asus pere ümber Burjaatiasse, kus Maksim õppis kuni viienda klassini Ulan-Ude koolis nr 5. Perekond elas sõjaväelinnakeses, mis asub 100 km kaugusel Baikali järvest.

Maksimi näitlejaanne avaldus varakult, kui ta esines paljudes koolinäidendites ning hakkas parodeerima oma kaasõpilasi, õpetajaid ja isegi kooli direktorit. Juba 6. klassis toimus Galkini esimene esinemine: ta korraldas nukuetenduse, kus rääkis eri tegelaste rolle eri häältega.

1993 lõpetas Galkin Moskva gümnaasiumi nr 1543. Seejärel õppis Venemaa Riiklikus Humanitaarülikoolis lingvistikat ja lõpetas ülikooli 1998.

Tema näitlejadebüüt toimus aprillis 1994, kui ta esines Moskva Riikliku Ülikooli näidendis «Фонтаны любви к ближнему». Juunis 1994 osales ta Moskva Riikliku Estraaditeatri meelelahutusprogrammis, kus ta parodeeris poliitikute Boriss Jeltsini ja Vladimir Žirinovski kõnesid. Sellest algas tema tähelend artistina. Tollane tipphumorist Mihhail Zadornov nimetas Galkinit oma mantlipärijaks.

Juulis 2001 toimus Galkini esimene soolokontsert festivalil "Slavjanski bazar b Vitebske" («Славянский базар в Витебске»). Oktoobris 2001 proovis ta end uuel alal – hakkas laulma. Tema esimene esinemine lauljana oli duett koos Alla Pugatšovaga – laul «Будь или не будь». Sellest ajast esineb ta pidevalt Venemaa kontserdilavadel ja telekanalites.

Galkin on juhtinud telemänge, talendisaateid, tõsielusaateid, uusaastakavu ja muusikafestivale, mõnel korral ka tandemina koos Alla Pugatšova, Nikolai Baskovi, Volodõmõr Zelenskõi ja Filipp Kirkoroviga. Detsembris 2000 juhtis Galkin telesaadet, millega tähistati humorist Gennadi Hazanovi 55. sünnipäeva. Veebruarist 2001 kuni septembrini 2008 juhtis Galkin telemängu "Kes tahab saada miljonäriks?". 2011. aastal juhtis ta koos Pugatšovaga telesaadet „Утренняя почта” Ukraina telekanalis «Интер».

Galkin on mänginud mitmes filmis, dubleerinud multifilme ja osalenud reklaamides.

Galkinil on oma kontod Instagramis ja YouTube'is, millel on üle 8 miljoni jälgija.

Pugatšova ja Galkin hakkasid kohtamas käima 2001. aastal, koos elavad nad alates 2005. aastast, nad abiellusid 23. detsembril 2011 ja nende laulatus toimus novembris 2017 Moskva oblasti ühes väikeses külakirikus.

18. septembril 2013 sünnitas surrogaatema kaksikud Jelizaveta (Liza) ja Garri, kelle Pugatšova ja Galkin lapsendasid. Alates septembrist 2020 õpivad lapsed Moskva 1. Gümnaasiumis (erakool, kus õppemaks on üle 4000 euro kuus).