Maite Perroni

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Maite Perroni

Maite Perroni Beorlegui (sündinud 9. märtsil 1983 Mexicos) on Mehhiko näitleja ja laulja/muusik.

Ta on tuntud peaosalisena erinevates Ladina-Ameerika telesarjades: "Rebelde" (2004), "Cuidado con el Ángel" (2008), "Mi Pecado" (2009), "Triunfo del Amor" (2010), "Cachito de Cielo" (2012), "Metskass" (2014) ja "Antes muerta que Lichita" (2015)

Ta kogus tunnustust, kui sai RBD Latin Grammy auhinna. Univisioni poolt nimetati tema "uueks telenovelade kuningannaks" 2009. aastal. 2012. aastal sõlmis ta leping Warner Music Groupiga, samal aastal ilmus välja tema esimene soolo stuudioalbum "Eclipse de Luna", millega jõudis edetabelis Amprofon Top 20 kolmandale kohale, peamine Mehhiko albumite muusikaedetabel, ja sai ka üheksandale kohale Billboardi Ladina Albumites ning teiseks Ladina Pop Albumites.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Maite Perroni sündis Mexicos, aga kasvas üles Guadajaras. Kui ta oli 12-aastane, kolis ta pere Mexicosse. Tal on kaks nooremat venda: Adolfo ja Francisco. Ta õppis näitlemist Televisas 2000. aastal, kaks aastat kolmeaastasest kursusest.


Maite esmaroll oli telenovelas "Rebelde" (uusversioon Argentina telenovelast "Rebelde Way"), mis sai väga menukaks, pärast seda sai ta rolli sarjas "Cuidado con el Ángel", näitleja William Levy kõrval (eesti keeles "Ettevaatust ingliga"). See sai üle maailma tuntuks. Järgmised tähtsamad rollid – "Mi Pecado" koos näitleja Eugenio Silleriga. Seriaalis "Triunfo del Amor" tegi ta jälle koostööd William Levyga. Tema üks seni viimaseid peaosi on seriaalis "Cachito de Cielo" koos Pedro Fernandezega. Sari lõpetati plaanitust varem kehva reitingu tõttu. Sarjas "Metskass" mängis ta koos Daniel Arenasega.


Maite oli populaarse bändi RBD laulja. RBD on andnud välja 9 stuudioalbumit portugali, hispaania ja inglise keeles, albumeid on siiani müüdud 20 miljonit üle maailma. 8. augustil 2008 teatas RBD oma fännidele, et ansambel läheb lahku. Nad tegid lõputuurnee "Gira Del Adios World Tour", mis lõppes enne 2009. aastat. Maite oli ringreisil suurema osa ajast haige. 17. juulil 2010 andis Maite välja singli "No Vuelvas". Maite laulis koos Marco di Mauroga laulu "A Partir de Hoy", mis oli telesarja "Triunfo del Amor" tunnuslaul.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Perroni oli kihlatud Guido Larisega, kuid nad läksid lahku 2008. aasta augustis. Maite oli kaks aastat suhtes muusiku ja helilooja Mane de la Parraga, paar läks lahku detsembris 2012.

Perroni on alates 2013. aasta oktoobrist suhtes muusikaprodutsent Koko Stambukiga.