Maite Perroni

Allikas: Vikipeedia
Maite Perroni

Maite Perroni Beorlegui (sündinud 9. märtsil 1983 Mexicos) on Mehhiko näitleja ja laulja/muusik.

Ta on tuntud peaosalisena erinevates Ladina-Ameerika telesarjades: "Rebelde" (2004), "Cuidado con el Ángel" (2008), "Mi Pecado" (2009), "Triunfo del Amor" (2010), "Cachito de Cielo" (2012), "Metskass" (2014) ja "Antes muerta que Lichita" (2015)

Ta kogus tunnustust, kui sai RBD Latin Grammy auhinna. Univisioni poolt nimetati tema "uueks telenovelade kuningannaks" 2009. aastal. 2012. aastal sõlmis ta leping Warner Music Group'iga, samal aastal ilmus välja tema esimene soolo stuudioalbum "Eclipse de Luna", millega jõudis kolmandale positsioonile Amprofon Top 20'sse, peamine Mehhiko albumite muusikatabel, ja sai ka üheksandale kohale Billboards'i Ladina Albumites ning teiseks Ladina Pop Albumites.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Maite Perroni sündis Mexico City's, aga kasvas üles Guadajaras, kuni ta sai lõpuks 12. aastasena ja ta pere Mexico City'sse kolis. Tal on kaks venda: Adolfo ja Francisco, kes on kolm ja üheksa aastat nooremad kui tema. Ta õppis näitlemist Televisas 2000. aastal, kaks aastat kolmeaastasest kursusest.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Maite esmaroll oli telenovelas "Rebelde" (uusversioon Argentiina telenovelast Rebelde Way), mis sai väga menukaks, pärast seda sai ta rolli sarjas "Cuidado con el Ángel", näitleja William Levyi kõrval (eesti keeles "Ettevaatust ingliga"). See sai üle maailma tuntuks. Järgmised tähtsamad rollid – "Mi Pecado" koos näitleja Eugenio Silleriga. Seriaalis "Triunfo del Amor" tegi ta jälle koostööd William Levyiga. Tema üks seni viimaseid peaosi seriaalides on "Cachito de Cielo" koos Pedro Fernandezega. Sari lõpetati plaanitust varem madalate reitingute tõttu. Sarjas " Metskass" mängis ta koos Daniel Arenasega.

Muusika[muuda | muuda lähteteksti]

Maite oli populaarse bändi RBD laulja. RBD on andnud välja 9 stuudioalbumit: portugali, hispaania ja inglise keeles, albumeid on siiani müüdud 20 miljonit üle maailma. 8. augustil 2008 teatas RBD oma fännidele, et ansambel läheb lahku. Nad tegid lõputuuri: "Gira Del Adios World Tour'is", mis lõppes enne 2009. aastat. Maite oli suurema osa ajast tuuril haige. 17. juulil 2010 andis Maite välja singli "No Vuelvas". Maite laulis koos Marco di Mauroga laulu "A Partir de Hoy", mis oli telesarja "Triunfo del Amor" tunnuslaul.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Perroni oli kihlatud Guido Larisega, kuid nad läksid lahku 2008. aasta augustis. Maite oli kaks aastat suhtes muusiku ja helilooja Mane de la Parra'ga, paar läks lahku detsembris 2012.

Perroni on alates 2013. aasta oktoobrist suhtes olnud muusikaprodutsendi Koko Stambukiga.