Mine sisu juurde

Maite Perroni

Allikas: Vikipeedia
Maite Perroni

Maite Perroni Beorlegui (sündinud 9. märtsil 1983 Mexicos) on Mehhiko näitleja ja laulja/muusik.

Ta on mänginud peaosa mitmes Ladina-Ameerika seebiooperis: "Rebelde" (2004), "Cuidado con el Ángel" (2008), "Mi Pecado" (2009), "Triunfo del Amor" (2010), "Cachito de Cielo" (2012), "Metskass" (2014) ja "Antes muerta que Lichita" (2015)

Ta kogus tunnustust, kui sai RBD Latin Grammy auhinna. Univision nimetas ta "uueks seebiooperite kuningannaks" 2009. aastal. 2012. aastal sõlmis ta lepingu Warner Music Groupiga, samal aastal ilmus välja tema esimene soolostuudioalbum "Eclipse de Luna", mis jõudis peamises Mehhiko albumite edetabelis Amprofon Top 20 kolmandale kohale, oli üheksas Billboardi ladinaameerika albumite edetabelis ning teine ladinaameerika popmuusika albumite edetabelis.

Maite Perroni sündis Mexicos, aga kasvas üles Guadajaras. Kui ta oli 12-aastane, kolis ta pere Mexicosse. Tal on kaks nooremat venda: Adolfo ja Francisco. Ta õppis näitlemist Televisas 2000. aasta paiku, läbides kaks aastat kolmeaastasest kursusest.

Näitlemine

[muuda | muuda lähteteksti]

Maite esmaroll oli seebiooperis "Rebelde" (uusversioon Argentina seebiooperist "Rebelde Way"), mis sai väga menukaks, pärast seda sai ta rolli sarjas "Cuidado con el Ángel", näitleja William Levy kõrval (eesti keeles "Ettevaatust ingliga"). See sai üle maailma tuntuks. Järgmised tähtsamad rollid – "Mi Pecado" koos näitleja Eugenio Silleriga. Seriaalis "Triunfo del Amor" tegi ta jälle koostööd William Levyga. Tema üks seni viimaseid peaosi on seriaalis "Cachito de Cielo" koos Pedro Fernandezega. Sari lõpetati plaanitust varem kehva reitingu tõttu. Sarjas "Metskass" mängis ta koos Daniel Arenasega.

Maite oli populaarse ansambli RBD solist. RBD on andnud välja 9 stuudioalbumit portugali, hispaania ja inglise keeles, albumeid on siiani müüdud 20 miljonit eksemplari üle maailma. 8. augustil 2008 teatas RBD oma fännidele, et ansambel läheb laiali. Nad tegid lõputuurnee "Gira Del Adios World Tour", mis lõppes enne 2009. aastat. Maite oli ringreisil suurema osa ajast haige. 17. juulil 2010 andis Maite välja singli "No Vuelvas". Maite laulis koos Marco di Mauroga laulu "A Partir de Hoy", mis oli telesarja "Triunfo del Amor" tunnuslaul.

Perroni oli kihlatud Guido Larisega, kuid nad läksid lahku 2008. aasta augustis. Maite oli kaks aastat suhtes muusiku ja helilooja Mane de la Parraga, paar läks lahku detsembris 2012.

Perroni on alates 2013. aasta oktoobrist suhtes muusikaprodutsent Koko Stambukiga.