Mahiloŭskaja metroojaam

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Map
Aŭtazavodskaja liin kaardil


Mahiloŭskaja metroojaam (vene keeles Могилёвская (Mogiljovskaja), valgevene Магілёўская (transkribeerituna Magiljovskaja)) on üks Minski metroo jaamu Aŭtazavodskaja liinil Zavodski rajoonis Anharskaja linnaosas.

Jaam avati 5. septembril 2001, seni on see Aŭtazavodskaja liini lõppjaam.[1] Perroon on 100 meetri pikkune ja 15 meetri laiune (ainus nii laia perrooniga jaam Minskis). Jaamas on invaliftid – tegemist oli esimese metroojaamaga Minskis, kuhu need rajati. Jaama juures asub ka Aŭtazavodskaja liini teenindav depoo, mis avati aastal 2003. Üks jaama väljapääs avaneb Minski Autotehase spordihalli juures. Metroojaamale on nime andnud Mahiloŭ.

Jaam on kujundatud suure staadionina. Ootesaali pikkus on 138 meetrit, kogu kompleksi pikkus aga 300 meetrit. Ootesaal on kahekorruseline ja seda katab sinine ripplagi. Lage toetavad külgedel asuvad heledast marmorist sambad. Lisaks marmorile on kujunduses kasutatud ka graniiti ja alumiiniumi. Teise korruse moodustavad teeninduskäigud, seal asub ka väike Minski metroo muuseum, mille külastamiseks tuleb registreeruda.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Eelnev peatus
Icon train.svg
Metroojaam Aŭtazavodskaja liinil
Human-go-previous.svg Aŭtazavodskaja
Train station.svg
Mahiloŭskaja