Maarja Nuut

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Maarja Nuut esinemas Viljandi Folgil 2016. aastal

Maarja Nuut (sündinud 11. veebruaril 1986 Rakveres) on eesti muusik.

Ta on õppinud klassikalist viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja pärimusmuusikat Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. Ta lõpetas 2011. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala.

Looming[muuda | muuda lähteteksti]

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

Maarja on esimese Eesti artistina mänginud mainekate maailmamuusikafestivalide WOMEX, globalFEST ja WOMAD põhiprogrammis ning viimastel aastatel andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas.

Maarja Nuudilt on ilmunud kolm albumit: "Soolo" (2013), "Une meeles" (2016) ja koostöös Hendrik Kaljujärvega (teise nimega RUUM) "Muunduja" (2018).

Albumi "Une meeles" pala "Õdangule" arranžeeritud versioon kõlas president Kersti Kaljulaidi 2016. aasta digitaalsel jõulukaardil.[1]

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

2017. aastal võitis Maarja Nuut albumiga "Une meeles" Eesti Muusikaauhindadel parima etno/folk/rahvaliku albumi auhinna. Samuti võitis ta popmuusika auhinna Kuldne Plaat "Aasta naisartist 2017" kategoorias. Plaat "Muunduja" nimetati 2019. aastal Eesti Muusikaauhindadel parimaks alternatiiv/indie-albumi kategoorias.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Helen Mihelson. "Jääpangad ja Maarja Nuut: vaata, milline näeb välja president Kaljulaidi jõulukaart". Postimees.ee, 16. detsember 2016. Vaadatud 5. aprillil 2017.