Little Mix

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Little Mix Gibraltari muusikafestivalil (2015)

Little Mix on Suurbritannia tüdrukuteansambel.

Ansambel sai tuntuks Suurbritannia telesaate "The X Factori" 8. hooajal 2011. aastal, kui nad saate võitsid. Little Mix on esimene ansambel, mis on selle võistluse võitnud. Pärast võitu hakkasid nad koostööd tegema Simon Cowelli plaadifirmaga Syco Music ja andsid välja kaveri Damien Rice'i laulust "Cannonball", mis oli nende esiksingel. Little Mixi liikmed on Jade Thirlwall, Perrie Edwards, Leigh-Anne Pinnock ja Jesy Nelson. Ansambli algne nimi oli Rhythmix.

Little Mixi debüütalbum "DNA" ilmus 2012. aastal ning jõudis mitme riigi edetabelites esikümnesse. Little Mix oli esimene tüdrukutebänd pärast The Pussycat Dollsi, mis jõudis oma debüütalbumiga Ameerika edetabelis viiendale kohale. Nad purustasid sellega ka Spice Girlsi rekordi, jõudes Inglismaa tüdrukuteansamblitest Ameerikas kõrgeimale debüütkohale. Inglismaal tuli välja ka nende esikohasingel "Wings". 2013. aastal tuli välja album "Salute", mis jõudis nii Ameerikas kui ka Inglismaal esikümnesse. Albumil olid ka kaks Inglismaa edetabeli esikümne singlit: "Move" ja "Salute". Little Mix andis 2015. aastal välja oma kolmanda albumi "Get Weird", mis oli Inglismaal nende suurima läbimüügiga plaat ning pikimat aega edetabelite tipus. Albumi esimene singel "Black Magic" tõusis Inglismaa edetabelites esikohale ning oli 2016. aastal nomineeritud kahele BRIT Awardsile. Grupi neljas stuudioalbum "Glory Days" (2016) on nende esimene Inglismaa edetabelite esikoha album. See purustas ka Spice Girlsi 20 aastat tagasi püstitatud rekordi kõige kauem edetabelis esikohal olemisega. Albumi esimene singel "Shout Out to My Ex" oli grupi neljas Inglismaa edetabeli esikohasingel. Albumi teine ja neljas singel, "Touch" ja "Power", jõudsid Inglismaal esikümnes märkimisväärselt kõrgetele kohtadele.

Ansambel võitis 2017. aastal BRIT Awardi singliga "Shout Out to My Ex" parima briti singli (Best British Single) kategoorias. Grupp on karjääri jooksul võitnud ka palju teisi auhindu, nagu näiteks kaks MTV Europe Music auhinda, kaks Teen Choice auhinda ja kaks Glamour auhinda. Ansamblil on neli plaatinaalbumit ning üksteist Inglismaa sertifitseeritud singlit. Koos nelja Inglismaa edetabeli number 1 singliga ning väga kõrge plaadimüügiga Little Mixi, on võrreldud Briti tüdrukute popansambliga Spice Girls ning neil on suurim arv (12) VEVO sertifitseeritud videoid Briti naisartisti kohta.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Jesy HIP-HOP
Perrie POP
Jade POP

Perrie Edwards

Perrie Louise Edwards sündis 10. juulil 1993 ja kasvas üles South Shieldsi maakonna Whiteleasi külas. Tema vanemad on Alexander Edwards ja Deborah Duffy. Tal on vanem vend Jonnie ja noorem isapoolne poolõde Caitlin Edwards. Tema esimene esinemine saatesse "The X Factor" oli aastal 2011, mil ta laulis Alanis Morissette laulu "You Oughta Know". Edwards käis Weymouthis Radipole'i algkoolis ning seejärel kolis tagasi South Shieldsi, kus ta lõpetas Peter and Paul RC Primary Schooli ja õppis viis aastat Mortimer Community kolledžis kaunite kunstide erialal. Peale järgmist koolivahetust lõpetas Edwards kaunite kunstide eriala Newcastle kolledžis. Edwards elas aastatel 2012–2015 koos Inglismaa laulja ning endise One Directioni liikme Zayn Malikuga. Paar kihlus 2013. aasta augustis, kuid läks 2015. aasta augustis lahku. Tal oli 2016. aastal lühike suhe näitleja Luke Pasqualinoga. Peale Luke'i kolis ta kokku jalgpallur Alex Oxlade-Chamberlainiga.

Leigh POP

Leigh-Anne Pinnock

Leigh-Anne Pinnock sündis 4. oktoobril 1991 ja kasvas üles High Wycombe'is. Pinnock on pooleldi Jamaica ja pooleldi Barbadose päritolu. Enne Little Mixiga liitumist töötas ta populaarses söögikohas Pizza Hut ettekandjana. Tema esimene esinemine saatesse "The X Factor" oli 2011. aastal, mil ta laulis Rihanna laulu "Only Girl (In the World)". 2015. aasta veebruaris hakkas Pinnock Tumblris pidama moeblogi "Leigh Loves".

Jade Thirlwall

Jade Amelia Thirlwall sündis 26. detsembril 1992. Tema lapsepõlvekodu oli South Shieldsi Laygate'i külas. Ta on Egiptuse päritolu ja Yemeni päritolu. Ta esines saatesse "The X Factor" ka aastatel 2008 ja 2010, kuid ei pääsenud edasi. 2011. aastal laulis ta The Beatlesi laulu "I Wanna Hold Your Hand". Jade õppis South Tyneside'i kolledžis kaunite kunstide suunal ning võttis juurde ka muid kursuseid. Raamatus "Our World" ütles Jade, et teismelisena oli tal anoreksia, mille põhjustas koolikiusamine. Jade toetab meelsasti LGBT-ühiskonda ning ta ütleb, et RuPaul on ta üks suurim iidol.

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Turneed[muuda | muuda lähteteksti]

  • "The X Factor Live Tour" (2012) – koos teiste saates "X Factor" osalejatega
  • "The DNA Tour" (2013)
  • "The Neon Lights Tour" (2014) – koos Demi Lovatoga
  • "The Salute Tour" (2014)
  • "The Get Weird Tour" (2016)
  • "The Dangerous Woman Tour" (2017) – koos Ariana Grandega
  • "The Glory Days tour" (2017)
  • "The Summer Hits Tour" (2018)