Liivi Muuseum

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Liivi Muuseum asub Peipsiääre valla Rupsi küla Oja talus [1].

Muuseum asub kirjanike Juhan ja Jakob Liivi kodutalus[1]. Muuseumis on avatud püsiekspositsioon nende kahe kirjaniku elust ja loometööst[2].

Muuseum sai alguse Eesti Kirjandusmuuseumi Juhan ja Jakob Liivile pühendatud ekspositsioonist. 1962. aastal avas kirjandusmuuseum Oja talus nurgatoas, kus viimati elas Juhan Liiv, Juhan ja Jakob Liivi elust ja loomingust memoriaalnäituse ja majaseinale kinnitati mälestustahvel. Muuseumistaatuse sai see aastal 1988, kui see sai Eesti Põllumajandusmuuseumi filiaaliks. Aastast 2002 oli muuseum Alatskivi valla allasutus[1].

Muuseum osaleb Juhan Liivi luuleauhinna väljaandmises ja korraldab alates 2010. aastast augustis kirjandusfestivali Eesti Kirjanik, mille raames pärjatakse aasta kirjaniku tiitliga üks proosakirjanik. Koostöös Peipsiääre vallavalitsuse ja Juhan Liivi nim Alatskivi Kooliga osaleb muuseum Juhan Liivi luuleauhinna väljaandmisel. Igal kevadel toimub Liivide ja liiviliku luule etluskonkurss koolinoortele [1].

Lisaks püsinäitusele "Oleksin ma luuletaja", saab muuseumis tutvuda Kodavere kihelkonna ajalugu ja etnilisi gruppe tutvustava püsinäitusega “Kodavere – hää mürakas kihelkonda”[1].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 "Muuseumist". Vaadatud 11.12.2021.
  2. EE 12. köide, 2003: 294.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]