Lauri Saatpalu

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Lauri Saatpalu (sündinud 10. aprillil 1965 Tallinnas) on eesti muusik, laulukirjutaja ja näitleja.

Ta on Vello Saatpalu poeg.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Lauri Saatpalu on lõpetanud põhikooli Jakob Kunderi nimelises Tallinna 32. keskkoolis ja saanud keskhariduse 1983. aastal Jevgeni Nikonovi nimelisest Tallinna 17. keskkoolist. 1984. aastal lõpetas ta Tallinna 2. Tehnikakooli.

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast nurjunud katset õppima asuda Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedrisse ja ajateenistust Nõukogude Armees (1984–1986) on Saatpalu töötanud kolm aastat Estonia teatris lavamehena, samal ajal olnud VAT Teatri asutajaliige ja näitleja, töötanud Eesti Raadios ning 1992. aastast AS-is Trio LSL toimetaja ja saatejuhina.

Loominguline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on kirjutanud enamiku laulude teksti ja suure osa muusikast ansamblites Pantokraator, Folkmill, Beep Shop Boys ja Dagö.

Pärast viieteistaastast vaheaega taas teatrisse kutsutuna on mänginud selliseid rolle nagu Raymond (Albert Camus' “Võõras”), Boob (Urmas Lennuki ”Boob teab”) Polygon Teatris ning Kompajalg (Wilsoni / Waitsi taskuooperis “Black Rider”) ja Rekvisiitor Streuli “Rekvisiitori tähetunnis”, mis sai ka 2014. aastal festivali Monomaffia žürii- ja publikupreemia. Järgnesid Jevgeni Griškovetsi “Kuidas ma koera sõin” VAT teatris ja Kanal 2 krimisari "Viimane võmm".

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]