Lara Croft

Allikas: Vikipeedia
Lara Croft
Kehastanud Angelina Jolie
Alicia Vikander
Taustteave
Elukutse arheoloog
Rahvus inglane

Lara Croft on väljamõeldud Briti tegelaskuju, kes on "Tomb Raideri" arvutimängude, filmide ja koomiksiraamatute kangelanna. Kahes filmis mängib tema tegelaskuju Angelina Jolie ja kahes Alicia Vikander.

Vana biograafia[1] kohaselt sündis Lara Croft 14. veebruaril 1968 Wimbledonis Londonis. Ta on lord Henshingly Crofti tütar ning ta kasvatati üles suures jõukuses. Ta vanemad osalesid ta kasvatamisel vähe ning noores eas sai ta kodus eratunde, kus omandas algse hariduse ning seejärel liikus edasi Wimbledoni Erakooli Londonis. Ta õppis koolis väga hästi nii vaimsetes ja kehalistes ainetes. Ta oli hea mitmetel spordialadel, näiteks ujumises, sukeldumises, võimlemises ja võitluskunstis. Meeskonnatöö ega -mängud teda niivõrd ei huvitanud.

16-aastaselt läks Lara kuulsasse Gordonstouni kooli Šotimaal, kus ta avastas enda jaoks mägironimise.[viide?] Ühel päeval Gordonstounis võttis Lara osa kuulsa arheoloogi Werner Von Croy loengust, kust ta kuulis ekspeditsioonist Angkor Wat'i. Noor Croft oli arheoloogiast üdini vaimustuses ning veenis Von Croy'd, et ta tema vanemaid veenaks teda sinna ekspeditsioonile kaasa võtma. Seejärel veenis Von Croy Lara vanemaid ning Lara isa kirjutas välja suure summaga tšeki, katmaks kulud Kambodžasse sõitmisel. Sellest hetkest imetles Lara Von Croy'd rohkem kui oma isa, kuid ekspeditsioon Kambodžas lõppes traagiliselt: Von Croy enda hooletusest ja ülbusest jäi ta lõksu aktiveerimisel hauakambrisse kinni. Lara pidi ta sinna maha jätma, et ta ise sama saatust ei kogeks. Ta õpetaja elas selle juhtumi üle ning see põhjustas kauakestva vaenu õpilase ja õpetaja vahel.

Kui noor Croft sai 18, otsustasid vanemad saata ta Šveitsi õppima, et Lara harjuks elama kõrgklassilises briti seltskonnas ning ka veenmaks teda abielluma ta kihlatu, Farringdoni krahviga. Pärast Šveitsi kooli õppis ta ekstreemsuusatamist ning veetis nädalavahetuse Himaalajas oma vanatädiga, otsides karmimat maastikku. Oma reisilt naastes kukkus nende lennuk alla mägedesse, jättes Lara ainsana ellu.

Lara veetis 2 nädalat Himaalajas uidates, kui sattus Tokakeriby külla, Tiibetisse. Piinav kogemus jättis temasse sügava märgi. Enam mitte seda lämmatavat kõrgklassilist briti seltskonda taludes, taipas ta, et ta oli õnnelik vaid siis, kui üksi reisis ning et ta endine elu oli olnud nii tühine ja pealiskaudne. Et ta oli kogu aeg olnud kõrgklassilises ühiskonnas õnnetu, oli edendanud põhjust see elustiil maha jätta. "Ma olen ise oma õnne sepp," ütles Lara Von Croy'le Kambodžas. See osutus tõeseks Lara järgmiste eluaastate jooksul. Järgmised kaheksa aastat ta reisis mööda maailma, otsides põnevust, seiklusi, ja mida kõige rohkem – vabadust. Hoolimata oma äärmuslikust elustiili muutusest, säilitas Lara oma silmapaistvamalt viisaka ning kõrgklassilise aktsendi.

Lara vanemad, lisaks tema tavapärasele mässumeelsusele, aga ei olnud ta elustiili muutusest nii vaimustunud. Nad lõpetasid Laraga läbikäimise, tõukasid ta eemale ning katkestasid ta igakuise rahalise toetuse põhjusel, et Lara keeldus krahviga abiellumast.

Peatudes Inglismaal, elas Lara Surrey's mõisas, mille ta päris tädilt palju aastaid tagasi. Kunagi arvas ta, et see koht on mõttetu, aga nüüd mõistab, et see on hea koht reisidelt kaasatoodud iidsete esemete säilitamiseks. Mõisat peab korras ta teener Winston, kes on tema seltsis olnud tema lapsepõlvest saati ja kellega tal on tekkinud isa-tütre suhe. Lara on lasknud ehitada endale treenimiseks mõisasse jõusaali ning takistusraja.

Lara on kogunud suure teadmistehulga arheoloogia, ajaloo, religiooni ja erinevate kultuuride vallast, kuna on reisinud üle maailma. Samuti räägib ta ladusalt üle tosina keele ning samas ka kogunud informatsiooni paljudest ülikoolidest üle maailma. Vaatamata, et Lara on kuulus arheoloog, on ta meetodeid omataoliste poolt karmilt kritiseeritud: teda on kirjeldatud kui ebaprofessionaalset ja hoolimatut rüüstajat. Peale selle võtab Lara sageli aarded koju illegaalselt ilma arheoloogiliste juhatuste nõusolekuta.

Lara ei seosta haudade rüüstamist oma tööga – pigem on see eluviis, kuigi ta on tuntud ka kui tellimuste täitja. Et oma radikaalset elustiili finantseerida, kirjutab Lara ka reisikirjeldusi. Seni on pealkirjad sisaldanud fraase "Türannosaurus mu pea kohal lõugu lõksutamas" (A Tyrannosaurus is Jawing at My Head) ja "Jetit orjastamas" (Slaying Bigfoot). Ta tavapärane kaebus aga on see, et tal pole piisavalt aega tinti paberile panna.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]