Mine sisu juurde

Kshmr

Allikas: Vikipeedia
Kshmr
Sünninimi Niles Hollowell-Dhar
Sünniaeg 6. oktoober 1988
Berkeley, California, USA
Rahvus indialane
Tegevusala muusik, produtsent ja DJ

Niles Hollowell-Dhar, esinejanimega KSHMR (sündinud 6. oktoobril 1988) on India päritolu Ameerika Ühendriikide muusik ja DJ.

KSHMR on Ameerikast pärit muusik, produtsent ja DJ. Ta sai tuntuks tänu oma EDM-i loomingule. Ta on loonud palju soololaule ning lisaks on ta ka teinud koostööd paljude teiste kuulsate artistidega nagu Tiësto, Hardwell ja R3hab. KSHMRi kuulsamate lugude hulka kuuluvad ,,Secrets'', ,,Memories", ,,Toca" ja ,,Spook".

Isiklik elu ja looming

[muuda | muuda lähteteksti]

Niles Hollowell-Dhari isa on India päritolu ning ta ema on ameeriklanna. Ta sündis Berkeleys California osariigis ja käis seal koolis, täpsemalt Berkeley põhikoolis. Seal kohtas ta räppar David Benjamin Singer-Vine'i, tänu kellele ta hakkas muusika tegemisest huvituma. Nad said headeks sõpradeks ning moodustasid koos ansambli ,,The Cataracs'' aastal 2003. Hiljem kolisid nad Los Angelesse, kus nad kohtusid naislaulja Deviga. The Cataracs tegi aastal 2010 lepingu Universal Recordsiga ning kirjutas ja produtseeris uue hittlaulu "Like a G6", mis oli Far East Movement'i edetabeli tipus. Lisaks sellele produtseeris The Cataracs Snoop Doggi soololaulu "Wet", New Boyzi hiti "Backseat" Devi 2011. aasta albumi The Night The Sun Came Up. 2012. aastal otsustas Singer Vine The Cataracsist lahkuda. Vaatamata sellele jätkas Hollowell-Dhar ansambli nime kasutamist. 2013. aastal tegi The Cataracs koostööd Martin Solveigi ja Kyle'iga ning väljastas uue laulu "Hey Now", mis jõudis paljude riikide edetabelitesse. Niles Hollowell-Dhar produtseeris veel laule artistidele nagu Selena Gomez, Sean Paul ja Robin Thicke.

2014. aastal otsustas ta lõpetada ansambli The Cataracs tegevuse ning hakkas edaspidi EDM-muusikat tegema nime KSHMR all. Veebruari alguses andis ta välja oma esimese singli "Megalodon" ning edasi jätkas ta laulude pidevat väljaandmist. Ta andis välja uue laulu "Karate" koos R3habiga, mis sai erilist tunnustust Belgias ja Prantsusmaal. Kshmr avaldas avalikkusele oma identiteedi Ultra Music Festivalil aastal 2015, kus tutvustas teda rahvale Tiësto. Nad andsid koos välja laulu "Secrets", mis on seni Kshmri kõige kuulsam laul. Ta väljastas albumi Paradesi EP, mida oli tugevalt mõjutanud india kultuur. Aasta lõpus saavutas Kshmr 23. koha DJ Magi igaaastase Top 100 DJ hulgas. 2016. aasta mais andis Hollowell-Dhar välja albumi "The Lion Across the Field". Samal aastal andis ta ka välja 3 singlit: "Invisible Children" (koos Tigerlilyga), "Voices" (koos Will Sparksiga) ja "Extreme" (koos Bassjackersiga). Samal aastal saavutas ka Kshmr 12. koha DJ Magi igaaastases edetabelis ning seda ka järgneval aastal.

Kshmri 2017. aasta esitlus Ultra Music Festivalil, koos Timmy Trumpetiga sai tema esimeseks kontserdiks, kus ta esines lisaks veel koos teiste muusikutega. Samal aastal tegi Kshmr ka koostööd Tiëstoga ning anti välja uus laul "Harder". Lisaks sellele ilmus 2 uut singlit: "The Serpent" ja "Underwater". Kshmri muusikafirma, Dharma WorldWide, väljastas oma esimese laulu "Festival of Lights" 2017. aasta 4. augustil.

2018. aasta veebruaris andis Hollowell-Dhar välja uue laulu "House Of Cards", kus esines ka laulja Sidnie Tipton, kes eelnevalt tegi artistiga koostööd 2016. aasta lauluga "Wildcard". Maikuus väljastas ta laulu "Doonka" ning juunikuus muusiku Jake Reesega laulu "Carry Me Home". 2. novembril andis Kshmr välja uue laulu "Magic", kus esines lauljatar Vassy. 2019. aasta alguses väljastas Kshmr, koostöös Belgia DJ Yves V ja Ameerika ansambli Krewellaga, uue laulu "No Regrets".

Seos Eestiga

[muuda | muuda lähteteksti]

Kshmr esines 2018. aasta suvel toimunud Weekend Festivalil. Rahvale oli meeltmööda Kshmri esitus Weekendil, seda võis järeldada publiku reaktsioonist.

Diskograafia

[muuda | muuda lähteteksti]

Kshmr on välja andnud 48 singlit, 3 albumit ja 22 remiksi.

  • Paradesi EP 2015
  • The Lion Across The Field EP 2016
  • Materia 2017

Ta on olnud ajakirja DJ Mag edetabelis "Top 100 DJs" aastatel 2015–2018. Aastal 2015 saavutas ta edetabelis 23. koha, 2016. ja 2017. aastal 12. koha ning 2018. aastal 18. koha.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]