Mine sisu juurde

Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Kreutzwaldi tänav)
 See artikkel on tänavast Tartus; Tallinna tänava kohta vaata artiklit Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav (Tallinn); samanimeliste tänavate kohta vaata lehekülge Kreutzwaldi tänav (täpsustus).

Kaart
Kaart

Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav on tänav Tartus Tähtvere linnaosas.

Tänav algab Jakobi tänava ja Laulupeo puiestee ristist ja kulgeb linna piirini, jätkudes Tartu–Tallinna maanteena. Tänava pikkus on umbes 2260 m. Kreutzwaldi tänavast vasakule jääb peamiselt era- või väikestest kortermajadest koosnev Tähtvere linnaosa, paremale aga Tähtvere park. Muuhulgas jäävad tänava vasakusse serva Soome arhitekti Alvar Aalto projekteeritud funktsionalistlik eramaja Villa Tammekann, kus tänapäeval tegutseb Turu ja Tartu ülikoolide ühine Granö keskus, ning Eesti Maaülikoolile kuuluvad kunagise Tähtvere mõisasüdame majad. Pärast ristumist Friedrich Tuglase tänavaga jääb Kreutzwaldi tänava mõlemasse külge Eesti Maaülikooli linnak.

Kuna Tähtvere park jääb täispikkuses Kreutzwaldi tänava äärde, on tänava numeratsioon mõnevõrra iseäralik: vasakul poolel jõuavad majanumbrid teispool Tuglase ristmikku juba 50-ni, samas kui paremal tänavapoolel kannab Maaülikooli peahoone numbrit 1.

Tänav sai nime eesti kirjaniku Friedrich Reinhold Kreutzwaldi järgi (Tartu linnavolikogu otsus 24. oktoobril 1932).