Kings of Leon

Allikas: Vikipeedia
Kings of Leon kontserdil

Kings of Leon on Ameerika Ühendriikide rock-bänd, mis loodi Nashville'is, Tennessees 1999. aastal. Bändi kuuluvad vennad Caleb Followill (solist ja rütmikitarrist), Nathan Followill (trummar) ja Jared Followill (basskitarrist ja taustalaulja) ning nende nõbu Matthew Followill (soolokitarrist ja taustalaulja).

Kings of Leon'i edu Suurbritannias algas 9 singliga kohalikus Top 40 Singles edetabelis, samuti said nad Brit Awards'il 2009. aastal kaks auhinda ja nende kolm selleks hetkeks ilmunud olnud albumit ("Youth and Young Manhood" (2003), "Aha Shake Heartbreak" (2004), "Because of the Times" (2007) jõudsid viie parema hulka Suurbritannia albumiedetabelis (2007. aasta album isegi esikohale). Nende singlid "Sex on Fire", "Use Somebody" ja "Notion" on jõudnud Billboard'i ajakirjas ilmuva "Hot Modern Rock Tracks" esikohale.

Bändi algusaastate muusika oli segu Lõuna-rockist ja bluusist, kuid bänd on järk-järgult arendanud oma muusikat teiste žanritega. Nüüd on nende mängitav muusika pigem alternatiiv- ja indie-rock.