Mine sisu juurde

Jekaterina Lagno

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Katerõna Lagno)
Jekaterina Lagno (2006)

Jekaterina Aleksandrovna Lagno (vene keeles Екатерина Александровна Лагно; ukraina keeles Катерина Лагно Katerõna Lahno; sündinud 27. detsembril 1989 Lvivis) on Venemaa maletaja, rahvusvaheline suurmeister (2007).

Lagno on venekeelne, pärit vene-ukraina perekonnast. Ta mängis rahvusvahelistel malevõistlustel Ukraina eest. Märtsis 2014 ilmus meedias teade, et Lagno esitas taotluse Venemaa kodakondsuse saamiseks ja kavatseb mängida Venemaa eest. Ukraina maleföderatsioon esitas FIDE-le protesti. FIDE seda ei rahuldanud. Augustis 2014 naiste maleolümpial Tromsøs mängis Lagno võitjaks tulnud Venemaa naiskonna koosseisus.

Ta tuli 15-aastaselt 2005. aastal Euroopa naiste malemeistriks. Teist korda tuli ta meistriks 2008. aastal.

Lagno on mänginud naiste maailmameistrivõistlustel: pääses 2018. aastal MM-i turniiril Hantõ-Mansiiskis finaali (kus kaotas turniiri võitnud Ju Wenjunile) ning 2010. aastal Antakyas veerandfinaali. Mais 2019 jagas Lagno Kaasanis toimunud MM-i pretendentide turniiril 3.–4. kohta.

Ta sai FIDE-lt 2001. aastal naiste rahvusvahelise meistri, 2003. aastal naiste suurmeistri ja 2007. aastal rahvusvahelise suurmeistri nimetuse.

Lagno on abielus vene malesuurmeistri Aleksandr Grištšukiga. Varem oli ta abielus prantsuse suurmeistri Robert Fontaine'iga.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]