Kategooria arutelu:Palamuse kihelkonna kalmistud

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Arvan, et paralleelselt tänapäevaste ja varsemate haldusüksuste järgi pole mõtet kategoriseerida. Kuna võib olla keeruline välja selgitada, millisesse kihelkonda mõni kalmistu on jäänud, siis lihtsuse huvides on mõistlik kategoriseerida pigem tänapäevaste haldusüksuste järgi. (V.a territoriaalüksuste (kihelkonnad, mõisad) puhul, mida on keeruline tänapäevaste haldusüksuste vahel jagada. 193.40.10.180 2. märts 2012, kell 09:48 (EET)

See ei ole keeruline välja selgitada. On olemas võrgus vabalt kättesaadav Regio kihelkondade kaart, kus näeb iga kalmistu täpse paiknemise lihtsalt ära.

Kihelkond ei ole vaid territoriaalne üksus, see on ka kultuuriline üksus, mis seni on peamine identifitseerimise alus. Ka kalmistud on rõhuvas enamikus tekkinud kihelkondlikul põhjal, seega oleks vale nende osa kalmistute kujunemisloos eirata. Samuti olen enda tehtud kalmistu-artiklitele lisanud tänapäevase haldusjaotuse - selle lisamine pole üldse keeruline ja saadud tulemust pole ka üldse keeruline käsitleda! Castellum (arutelu) 2. märts 2012, kell 10:03 (EET)

Nojah, kui tead, kust vaadata, siis pole keeruline, aga suuremalt osalt tänapäevastest kaartidelt ja andmebaasidest on kindlasti lihtsam leida, millises vallas kalmistu asub. Eirata muidugi ei tuleks, kihelkondlik kuuluvus tuleks artiklis vajadusel välja tuua, aga kategoriseerimis aluseks võiks vahest olla siiski tänapäevane haldusjaotus. Võiks kategoriseerida nagu kirikuid. (Selle vahega, et peaks olema "Ida-Viru maakonna kirikud/kalmistud" jne) 193.40.10.180 2. märts 2012, kell 10:12 (EET)
Mina olen Castellumiga ühel nõul.--WooteleF (arutelu) 2. märts 2012, kell 17:45 (EET)