Kategooria arutelu:Lenini ordeni kavalerid

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Minu meelest siin on tegu ülekategoriseerimisega, alamkategooriaid nagu "Viie Lenini ordeni kavalerid" pole tarvis. Viie või kuue Lenini ordeni kavaler pole mingid eraldi olulised tunnused. Analoogselt võiks teha juba ka näiteks kategooria "Esmaspäeval sündinud Lenini ordeni kavalerid". Millal kavaleriks saadi, mitu korda ja vajadusel muu seonduv peaks olema kirjas artikli tekstis. Teiseks siin on hulk isikuid, kelle puhul artikli tekstis ei mainita ordeni saamist. Minu meelest ei peaks kategoriseerima asjade järgi, mida tekstis (veel) ei mainita. Pikne 1. veebruar 2019, kell 21:43 (EET)

Nõukogude Liidu ordenitel ei olnud klasse ja sama ordenit võidi annetada samale isikule mitu korda. Mitme ordeni kavalerid kandsid kõiki ordeneid korraga ja olid visuaalselt eristatavad. Järelikult võiks olla ka eraldi kategooriad ordenite arvu järgi, nagu teistel ordenite kavaleridel tehakse vahet klasside järgi. Minu jaoks on häda selles, et suurema arvu ordenite kategooriad jäävad väga hõredaks. Samas "üks, kaks, palju" on nagu liiga primitiivne. Kõik andmed on mul võetud vene vikipeediast. Mitte kategooriaid ei tule maha võtta, vaid artiklite sisu täiendada. Aga mul ükskõik, ärge tehke välja. Sai lihtsalt aega viidetud. --37.157.105.101 1. veebruar 2019, kell 21:52 (EET)
Vene vikis pole selliseid alamkategooriaid. Kui ei ole klasse, siis ei ole. Miks peaks midagi muud leiutama? Kõik kavalerid võivad olla ju lihtsalt ühes kategoorias.
Võib-olla maha ei tule võtta (v.a need alamkategooriad), kui juba on lisatud, aga võiks siiski loomulikus järjekorras artiklisse asju lisada. Kategooriad ja muud kõrvalised asjad peaks siin toetama tekstiosa, mitte vastupidi. Neile, kellele meeldib lihtsalt asju katalogiseerida, on nüüd projekt Vikiandmed. Pikne 1. veebruar 2019, kell 22:07 (EET)
kui ruwiki asjatundjad pole neid alamkategooriaid teinud, siis see on tugev argument kustutamise poolt--Estopedist1 (arutelu) 19. aprill 2019, kell 11:26 (EEST)