Kasutaja arutelu:Ebavajalik kaastöö

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mall:Db-user

Piltide üleslaadimine vikisse[muuda lähteteksti]

Teed head tööd piltide üleslaadimisega, kuid laed nad üles nimede all, mis muudab nad raskesti otsitavaks. Faili üleslaadimisel saab faili nime ka muuta (lahter "Nimi Vikipeedias"), mistõttu ei ole vajadust pildifailide nimesid arvutis muutma hakata. Õige nimi tagab selle, et seda on võimalik leida ka otsingust. --kanakukk 15. november 2009, kell 18:30 (UTC).

Muudatuste tegemine[muuda lähteteksti]

Palun kasuta eelvaadet, enne kui muudatuse salvestad ("Näita eelvaadet" link). Saad nii tekstist vigu parandada ja ei tekita tohutut hulka redigeerimisi, mida on toimetajatel tülikas üle vaadata (vähemalt mind see häirib). Ivo 16. november 2009, kell 19:03 (UTC)

Soovitan taaskord eelvaate võimaluse kasutamist. Siis ei pea iga koma lisamise järgselt uut versiooni salvestama. Ivo (arutelu) 28. detsember 2014, kell 11:44 (EET)Vasta[vasta]

Allkiri[muuda lähteteksti]

Signaturhinweis.png

Oled vikipeedias üsna uus abiline. Arutelu lehekülgedel kasuta tööriistaribalt vasakult teist nuppu oma öeldu allkirjastamiseks (nagu näitab pildil; on lihtsam kui vajutada 4x ~~~~). --kanakukk 16. november 2009, kell 21:19 (UTC).

Invitation[muuda lähteteksti]

A gummi bear holding a sign that says "Thank you"
Thank you for using VisualEditor and sharing your ideas with the developers.

Hello, Boreaalane,

The Editing team is asking very experienced editors like you for your help with VisualEditor. The team has a list of top-priority problems, but they also want to hear about small problems. These problems may make editing less fun, take too much of your time, or be as annoying as a paper cut. The Editing team wants to hear about and try to fix these small things, too. 

You can share your thoughts by clicking this link. You may respond to this quick, simple, anonymous survey in your own language. If you take the survey, then you agree your responses may be used in accordance with these terms. This survey is powered by Qualtrics and their use of your information is governed by their privacy policy.

More information (including a translateable list of the questions) is posted on wiki at mw:VisualEditor/Survey 2015. If you have questions, or prefer to respond on-wiki, then please leave a message on the survey's talk page.

Unsubscribe from this listSign up for VisualEditor's multilingual newsletter Translate the user guide

Thank you, Whatamidoing (WMF) (talk) 17. märts 2015, kell 01:31 (EET)Vasta[vasta]

Kategooriatest[muuda lähteteksti]

Kategooriaid ei saa teisaldada! Ivo (arutelu) 27. juuni 2018, kell 13:11 (EEST)Vasta[vasta]

Malli nimest[muuda lähteteksti]

Sa oled natukese aja jooksul kaks korda hulgas artiklites malli nime muutnud. Palun mitte nii impulsiivselt. Kui paljudes artiklites tuleks muuta kategooria nime või millegi muu sõnastust, aga tegu ei ole ilmse veaga või pole ühene, millist sõnastust tuleks kasutada, siis on parem asi kõigepealt arutelus jutuks võtta ja vaadata, mida teised asjast arvavad.
Malli nimi ei ole artiklites näha, selle kuju pole kuigi oluline, see võib olla tinglik. Ja kui mall teisaldada, siis ümbersuunamise tõttu toimivad edasi ka vana nimega kasutused. Pikne 25. august 2018, kell 14:54 (EEST)

Tere, kuigi sul on huvitavad mõtted ja originaalsed ideed, siis sellegi poolest ei pruugi need kõik Vikipeedia olemusega kooskõlas olla. Kõik siin olev materjal peab olema üle kontrollitav (st. viidatud). Soovitan alustada lehekülgi, mida plaanid pika peale täiendada, kas Kasutaja alamlehena või mustandina. Mulle tundub, et tahad oma mõtteid kirja panna või mingit sorti uurimustöid avaldada - sellised asjad ei ole üldse lubatud. --Pelmeen10 28. august 2018, kell 00:48 (EEST)

Tere, pooldan seda, et Vikipeedia on seletav, seega sisukas, kuid kergesti loetav (isegi kui see nõuab laiemat erudeeritust). Meil on enda küllaltki lopsakas keel selleks, et selles väljenduda, me ei pea olema tükkis. Mõni räägib, et pean Vikipeedias blogi või kirjutan originaaluurimust. See ei pea paika — püüan mitte liialda, mõnes kohas olen lohakas, tunnistan süüd. Aga, ma ei kriba (kodeerides kirjutama) endale! Tihti tean võrdlevalt, mis on tõepärasem, aga mul ei ole viiteid käepärast. Allikad tulevad ja lähevad, esinevad ja katkevad. Kes viiteid omakorda kontrollib, kes neid üldse kokkuvõttes loeb? Olen lootnud, eeldanud ja järeldanud, et äkki mõni targem võtab kogu joone hoidmise üle (kasvõi kunagi, tulevikus). Ma ei topi ju viiteid üldteadmustele. Näiteks välisilma puudutavaid artikleid alustatakse tõenäoliselt tihti kõhutunde peale (kui tegu ei ole nii-öelda just väga vanade kaladega). Tegelikult ei tea ega mäleta keegi suurt midagi. Vikipeedia vahetu võlu ongi see, et erinevad vaated vormivad esitatavat kaas(aja)tõde (väidetavalt ja heas usus, sest see võib olla ka vale). Oma peaga mõtelda ei tohi, maha kirjutada ei tohi. Tulemus on skisofreeniline koogel-moogel. Nagu ei tohigi midagi, pärast räiget teabeteenindust. Artiklit alustades on seal nupud “Loo” ja “Loo lähtetekst” ning pealehel reklaamite: “Tee julgelt parandusi”. Aga tegelikult justkui: “Ära loo”, “Ära tee”, “Ei ole vaja”. Hetkel tunnen, et astun kolm sammu edasi ja siis olen sunnitud kaks tagasi astuma, et kolm edasi astuda. Varsti enam ei jõua! Te tihti hävitate, võib-olla hiljem mõistes, et hävitatav ei olnudki nii mööda kui mööda kui mööda. Leian siiski, et midagi peab indu andes olemas olema, et teemat jätkata, või kõrvalharusid arendada. Mulle ka tundub, et kohati ei tulda teatud mõtetele. Olen aegajalt seoses mõnede jaoks mõttetute teemadega välja toonud terveid hunnikuid alateemasid, mis Vikipeedias puuduvad ja võiksid huvi äratada, ootaksid peatset defineerimist. Mõista antakse vaid, et ei ole vaja. Need maetakse tagasi maha. Probleem on selles, et täiendajaid, parandajaid ning suunajaid on liigvähe, igaüks harutab oma mõttelõnga. Indu antakse aastate ette tühja, kuigi üksikud eestlased ja Eesti sõbrad teevad Vikipeedias ära tohutu töö niimõnegi eest.
Ma olen samuti siiski inimene, mitte võistlev robot. Ausalt öeldes ma ei teagi, kust mustandit alustakse, kus see nupp siin on? Mulle on kogu see Vikipeedia köögipool väga keeruline. Ma ei teagi, kas see kõik vaeva väärt on, pigem on siinne ajaraisk. Mida rohkem ma siin olen, seda enam näen infokoledust. Rohkemat ei oska hetkel kommenteerida. 80.235.30.93 28. august 2018, kell 01:59 (EEST)Vasta[vasta]
kas vajutades siia Mustand:Kirjutise_nimi või siia Mustand:Kirjutise_nimi ja kirjutise nime saad alati ise luua :) suwa 1. september 2018, kell 01:14 (EEST)Vasta[vasta]