Kaks ja pool meest

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kaks ja pool meest
Two and a Half Men
Two-and-a-half-men.svg
Žanr Komöödia
Stsenarist Chuck Lorre
Lee Aronsohn jt
Režissöör Gary Halvorson
Pamela Fryman
James Widdoes jt
Peaosades Charlie Sheen
Jon Cryer
Angus Jones
Ashton Kutcher
Conchata Ferrell
Marin Hinkle
Holland Taylor
Jennifer Bini Taylor
Tunnusmuusika helilooja Chuck Lorre
Lee Aronsohn
Tunnusmuusika esitaja Elizabeth Daily jt
Riik Ameerika Ühendriigid Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Hooaegu 12
Jagusid 262
Tootmine
Jao kestus 20-22 minutit
Linastamine
Kanal CBS
Esmaeeter 22. september 2003 – 19. veebruar 2015
Välislingid
Ametlik koduleht
Sissekanne IMDb-s
Sissekanne Filmiveebis

"Kaks ja pool meest" on USA situatsioonikomöödiasari, mis esmakordselt jõudis vaatajate ette 22. septembril 2003 USA telekanalil CBS. Eestis näitab seda sarja telekanal FOX Eesti, ning alates 2008. aastast Kanal 2. Sari saab alguse, kui Charlie Harperi (Charlie Sheen), kõllikirjutajast naistemehe, ukse taha ilmub ühel ööl tema igas mõttes saamatu vend Alan Harper (Jon Cryer), teatades, et ta naine Judith viskas ta pärast 12 aastat kestnud abielu kodust välja ja tal pole kuskile minna. Järgmisel päeval selgub, et Alanil on ka 11-aastane poeg Jake. Sari on algusest peale igal hooajal kuulunud telesaadete edetabelis 20 parima hulka. Aastal 2010 sõlmisid CBS Entertainment ja Warner Bros. Television mitmeaastase koostöölepingu sarja tootmiseks vähemalt kuni 2011/2012. aasta hooajani.

Märtsis 2011, kui Charlie Sheen oli raadiointervjuus sarja loojat Chuck Lorret solvanud, lõpetati tema leping ning teda hakkas asendama Ashton Kutcher.

2012. aasta novembris, 10. hooaja keskel, lahkus sarjast Angus T. Jones, olles seitsmenda päeva adventist, kuna tema religioossed vaated ei sobinud kokku sarja täiskasvanulike teemadega.

Märtsis 2014 kuulutati välja sarja viimane, 12. hooaeg. Sarja viimane osa peaks esilinastuma 19. veebruaril 2015.

Tegelased ja näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

  • Charlie Sheen – Charles Francis "Charlie" Harper on kõllide ja lastelaulude kirjutajast naistemees, kelle meelistegevus on kiusata oma äpust venda Alanit, ehkki tegelikult ta armastab venda, kuid ei tunnista seda. Ta on venna vastand: rahulik, laisklev, ja kui vahepealsed rahakriisid välja arvata, siis ka majanduslikult heal järjel. Vennapoja silmis saab Charliest teatud valdkondades autoriteet, näiteks annab ta Jake'ile nõu, kuidas tüdrukutega suhelda ja nende tähelepanu pälvida. Enne Chelseaga kihlumist oli ta kindlameelne poissmees, kes nautis koos kaunite naistega elu, kuid ei sidunud end tüütute kohustustega.

9. hooaja algusosas mainiti Charlie äsjast surma, kui ta "kogemata" kukkus Pariisis metroorongi ette. Peale seda ostis tema Malibu maja ära internetimiljonär Walden Schmidt (Ashton Kutcher).

  • Jon Cryer – Alan Jerome Harper on Charlie vend, kaks korda lahutatud kiropraktik, kes on küll kohusetundlik, kuid ometi kõiges saamatu, mistõttu narrivad ja tögavad teda tihti nii Charlie, Berta, Judith kui ka Jake. Pärast lahkuminekut jääb tema senine kodumaja Judithile ja Alan kolib koos pojaga Charlie juurde, kus tema täbarat olukorda talle alailma ette heidetakse. Alan on üldiselt kena ja viisakas ning Charliet kadestades püüab samuti naistega liini ajada, kuid peab enamasti taluma alandust. Tal on ka isikupäraseid veidrusi, näiteks rasedus- ja jalafetiš. Kuigi ta oma poega, Jake'i armastab, ei ole tal temasse usku viimase laiskuse ja motiveerimatuse tõttu. Ehkki Jon Cryer on päriselus Charlie Sheenist kaks kuud vanem, mängib ta sarjas vennast kaks aastat nooremat tegelast. Cryer sai selles sarjas mängitud rolli eest 2009. aastal Emmy.
  • Angus T. Jones – Jacob David "Jake" Harper on sarja "poolik mees". Sarja alguses on ta 11, seitsmenda hooaja lõpuks aga juba 16 või 17. Ta veedab enamiku oma vabast ajast videomänge mängides, telekat vaadates, süües, kitarri mängides ja magades, hilisematel hooaegadel ka sõpradega väljas käies ja tihti hiilib ta salaja välja. Ehkki ta on päris hea kokk ja autojuht ning suurepärane pokkerimängija, ei viitsi ta teha midagi mõistlikku, on laisk ja tihti üsna juhm (ehkki vahel ka üllatavalt tähelepanelik). Tema kulul tehakse palju nalja, millest ta nooremana aru ei saa, kuid vanemaks saades mõistma hakkab. Jake'i stiil, iseloom ja suhtumine muutuvad sarja ja Jake'i kasvamise käigus. Uuemate osade algusklipis on näha, kuidas ta pärast laulmist pikemaks ja täiskasvanulikumaks muutub. 9. hooaja viimases osas lõpetas Jake oma sõbra Eldridge'ga keskkooli, ning nad said töökoha Waldeni firmas, kus nad pidid vahetama serveriruumis kõvakettaid. Kui nad aga laadisid alla liiga palju pornot, hävis kogu firma serverisüsteem (õnneks oli Walden teinud varukoopiaid). Seepeale astusid nad sõjaväkke. 10. hooaja lõpus saadetakse Jake Jaapanisse, 11. hooajal ei ole teda kordagi näha, 12. hooajal on Jake'i viimast korda näha sarja viimases osas, kui ta külastab uuesti Malibu rannamaja. Siis teatab ta, et ta on armeest lahkunud, elab nüüd Jaapanis ja on abiellunud.
  • Ashton Kutcher – Walden Schmidt on internetimiljonär. Ta ilmus esimest korda välja 9. hooaja avaosas, kui Alan plaanis äsja Pariisis hukkunud Charlie tuha puistada rannale, plaanides just teha enesetappu, kuna ta naine jättis ta maha. Ta ostis ära Charlie Malibu rannamaja, peale mida kolis Alan ema juurde, kus tal ei meeldinud elada. Kui Alan ja Walden külastasid Waldeni eksnaist, Bridgetit, Waldeni majas, sai selgeks, et Walden on rikas, kuid täiesti lapsik. Kuna Walden vajas hädasti sõpra, lasi ta Alanil Charlie vanas majas edasi elada koos temaga. Sarja jooksul muutus Walden rohkem täiskasvanulikumaks. 12. hooaja alguses Walden ja Alan abiellusid ning adopteerisid Louisi.
  • Conchata Ferrell – Berta on Charlie majapidaja.
  • Holland Taylor – Evelyn Harper on Charlie ja Alani ema, Harperite perekonna matriarh. Ta on kinnisvaramaakler ega saa oma poegadega just kõige paremini läbi.
  • Marin Hinkle – Judith Harper on Alani eksabikaasa.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]