Mine sisu juurde

Kaks ja pool meest

Allikas: Vikipeedia
Kaks ja pool meest
Two and a Half Men
Žanr komöödia
Stsenarist Chuck Lorre
Lee Aronsohn jt
Režissöör Gary Halvorson
Pamela Fryman
James Widdoes jt
Peaosades Charlie Sheen
Jon Cryer
Angus Jones
Ashton Kutcher
Conchata Ferrell
Marin Hinkle
Holland Taylor
Jennifer Bini Taylor
Tunnusmuusika helilooja Chuck Lorre
Lee Aronsohn
Tunnusmuusika esitaja Elizabeth Daily jt
Riik  Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Hooaegu 12 Muuda Vikiandmetes
Jagusid 262 Muuda Vikiandmetes
Tootmine
Jao kestus 20-22 minutit
Linastamine
Kanal CBS
Esmaeeter 22. september 2003 – 19. veebruar 2015
Välislingid
Ametlik koduleht
Sissekanne IMDb-s

"Kaks ja pool meest" on USA situatsioonikomöödiasari, mida toodeti aastatel 2003–2015. Selle esimene osa jõudis vaatajateni 22. septembril 2003 USA telekanalil CBS.

Sari saab alguse, kui ühel ööl ilmub Charlie Harperi (Charlie Sheen), kõllikirjutajast naistemehe, ukse taha tema igas mõttes saamatu vend Alan Harper (Jon Cryer), teatades, et ta naine Judith viskas ta pärast 12 aastat kestnud abielu kodust välja ja tal pole kuskile minna. Järgmisel päeval selgub, et Alanil on ka 11-aastane poeg Jake. Sari on algusest peale igal hooajal telesaadete edetabelis 20 parima hulka kuulunud. Aastal 2010 sõlmisid CBS Entertainment ja Warner Bros. Television mitmeaastase koostöölepingu sarja tootmiseks vähemalt kuni 2011/2012. aasta hooajani.

Märtsis 2011, kui Charlie Sheen oli raadiointervjuus sarja loojat Chuck Lorre't solvanud, lõpetati tema leping ning teda hakkas asendama Ashton Kutcher.

2012. aasta novembris, 10. hooaja keskel, lahkus sarjast Angus T. Jones. Ta oli seitsmenda päeva adventist ning tema religioossed vaated ei sobinud kokku sarja täiskasvanulike teemadega.

Märtsis 2014 kuulutati välja sarja viimane, 12. hooaeg. Viimane osa esilinastus 19. veebruaril 2015.

Tegelased ja näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

  • Charlie Sheen – Charles Francis "Charlie" Harper on kõllide ja lastelaulude kirjutaja ning naistemees, kelle meelistegevus on kiusata oma äput venda Alanit. Ehkki ta venda siiski armastab, ei tunnista ta seda. Ta on venna vastand: rahulik, laisklev ja kui vahepealsed rahakriisid välja arvata, siis ka majanduslikult heal järjel. Vennapoja silmis saab Charlie'st teatud valdkondades autoriteet, näiteks annab ta Jake'ile nõu, kuidas tüdrukutega suhelda ja nende tähelepanu pälvida. Enne Chelsea'ga kihlumist oli ta kindlameelne poissmees, kes nautis elu kaunite naiste seltsis, kuid ei sidunud end tüütute kohustustega.

9. hooaja algusosas mainiti Charlie äsjast surma, kui ta "kogemata" Pariisis metroorongi ette kukkus. Pärast seda ostis tema Malibu maja ära internetimiljonär Walden Schmidt (Ashton Kutcher).

  • Jon Cryer – Alan Jerome Harper on Charlie vend, kaks korda lahutatud kiropraktik, kes on küll kohusetundlik, kuid ometi kõiges saamatu, mistõttu narrivad teda tihti nii Charlie, Berta, Judith kui ka Jake. Pärast lahkuminekut jääb tema senine kodumaja Judithile ja Alan kolib koos pojaga Charlie juurde, kus tema täbarat olukorda talle alailma ette heidetakse. Alan on üldiselt kena ja viisakas ning Charliet kadestades püüab samuti naistega liini ajada, kuid peab enamasti alandust taluma. Lisaks on ta kurikuulsalt odav, üritades kogu aeg asjade eest maksmist vältida, näiteks restoranis WCsse minnes, kui tšekk tuleb. Tal on ka isikupäraseid veidrusi, näiteks rasedus- ja jalafetiš. Kuigi ta oma poega Jake'i armastab, ei ole tal temasse usku viimase laiskuse ja motiveerimatuse tõttu. Jon Cryer on päriselus Charlie Sheenist kaks kuud vanem, kuid mängib sarjas kaks aastat nooremat tegelast. Cryer sai sarjas mängitud rolli eest 2009. aastal Emmy auhinna.
  • Angus T. Jones – Jacob David "Jake" Harper on sarja "pool meest". Sarja alguses on ta 11, seitsmenda hooaja lõpuks aga juba 16 või 17. Ta veedab suure osa oma vabast ajast videomänge mängides, telekat vaadates, süües, kitarri mängides ja magades, hilisematel hooaegadel ka sõpradega väljas käies, seda tihti salaja. Ehkki ta on päris hea kokk ja autojuht ning suurepärane pokkerimängija, ei viitsi ta teha midagi mõistlikku, on laisk ja tihti üsna juhm (vahel ka üllatavalt tähelepanelik). Tema kulul tehakse palju nalja, millest ta nooremana aru ei saa, kuid mida vanemaks saades mõistma hakkab. Jake'i stiil, iseloom ja suhtumine muutuvad sarja ja Jake'i kasvamise käigus. Uuemate osade algusklipis on näha, kuidas ta pärast laulmist pikemaks ja täiskasvanulikumaks muutub. 9. hooaja viimases osas lõpetas Jake oma sõbra Eldridge'iga keskkooli ning nad said töökoha Waldeni firmas, kus pidid serveriruumis kõvakettaid vahetama. Kui nad aga liiga palju pornot alla laadisid, hävis kogu firma serverisüsteem, kuid õnneks oli Walden varukoopiaid teinud. Seejärel astusid nad sõjaväkke. 10. hooaja lõpus saadetakse Jake Jaapanisse, 11. hooajal ei ole teda kordagi näha, 12. hooajal on Jake'i viimast korda näha sarja viimases osas, kui ta külastab uuesti Malibu rannamaja. Siis teatab ta, et on armeest lahkunud, elab nüüd Jaapanis ja on abiellunud.
  • Ashton Kutcher – Walden Schmidt on internetimiljonär. Esimest korda ilmus ta välja 9. hooaja avaosas, kui Alan plaanis äsja Pariisis hukkunud Charlie tuha rannale puistata ja enesetapu teha, kuna naine jättis ta maha. Walden ostis ära Charlie Malibu rannamaja ning Alan kolis pärast seda ema juurde, kus talle ei meeldinud. Kui Alan ja Walden Waldeni majas tema eksnaist Bridgetit vaatamas käisid, selgus, et Walden on rikas, kuid täiesti lapsik. Kuna Walden vajas hädasti sõpra, lasi ta Alanil Charlie vanas majas endaga koos edasi elada. Sarja jooksul muutus Walden rohkem täiskasvanulikuks. 12. hooaja alguses Walden ja Alan abiellusid ning adopteerisid Louisi.
  • Conchata Ferrell – Berta on Charlie majapidaja.
  • Holland Taylor – Evelyn Harper on Charlie ja Alani ema, Harperite perekonna matriarh. Ta on kinnisvaramaakler ega saa oma poegadega just kõige paremini läbi.
  • Marin Hinkle – Judith Harper on Alani eksabikaasa.

Sari Eestis[muuda | muuda lähteteksti]

Eestis on seda sarja näidatud telekanalil FOX Eesti ning alates 2008. aastast ka Kanal 2-s.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]