Kaia Kiik

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kaia Kiik (sündinud 21. juulil 1973 Kuressaares) on eesti kunstnik ja kuraator.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Lõpetas Tallinna Tarbekunsti Gümnaasiumi nahakunsti alal (1991). Magistrikraadi sai tööga "Tehisintelligents ja loomingulisus" Pariisis asuvast Sotsiaalteaduste Kôrgkoolist (École des Hautes Études en Sciences Sociales), kus õppis aastatel 19972001).

Täiendanud end Saint Thierry kloostris Champagne'i maakonnas (1992) ja Sorbonne'i Ülikoolis Pariisis (2001–2003).

Töö ja looming[muuda | muuda lähteteksti]

Elab ja töötab 1997. aastast Prantsusmaal ja USA-s. Rajas Kaasaegse Kunsti Euroopa-Prantsuse Ühingu. Kaia Kiik on oma teostega põhiliselt esinenud mitmes Prantsuse ja Ameerika Ühendriikide galeriis ja osalenud kollektiivnäitustel üle kogu Euroopa. 2009. aastal esitas VAAL galerii ülevaate tema loomingust.

Kaia Kiige teosed on pälvinud nii kriitikute kui ka kultuuriajakirjanduse tähelepanu. Samuti on tema teosed jõudnud paljudesse kunstikataloogidesse.

Lisaks kunstnikutööle oli Kaia Kiik pikaajaline galerii Rivoli 59 kunstiline juht ja kuraator, esitades Pariisis regulaarselt Eesti kunsti erinevaid tahke. 2011. aastal toimus tema kureerimisel Eesti festivali "Estonie tonique" raames suurim Eesti kunsti näitus Prantsusmaal "Liberté/Vabadus 2011", kus osales ligi kakskümmend Eesti kunstnikku.

Kaia Kiik uurib mateeria käitumist teatud aeg-ruumis. Tööde teostamiseks valib mineraalseid ja orgaanilisi materjale (mateeria looduslikest ja urbanistlikest keskkondadest nagu ehitusmaterjalid, toiduained, igapäevased esemed aga ka muld, kivimid ja taimed). Mõjutatuna epistemoloogia-õpinguist, kasutab eksperimentaalseid meetodeid mateeria manipuleerimisel, keskendudes juhusliku-määratuse vahekorrale mateeria transformatsioonis.

Kaia Kiik: "Ma uurin aja jälgi".

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]