Jussikese seitse sõpra

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Jussikese seitse sõpra" on eesti kirjaniku ja raamatukunstniku Silvi Väljali lasteraamat, mille esmatrükk avaldati 1966. aastal. Enamasti illustraatorina tegutsenud Väljal on selle raamatu puhul niihästi teksti kui ka piltide autor.

Raamatus külastab Jussike järjest kõiki seitset nädalapäeva.

Populaarsest raamatust on ilmunud arvukalt kordustrükke ja seda on tõlgitud araabia, bengali, fääri, hispaania, inglise, lao, leedu, marathi, saksa, singali, slovaki, soome, telugu, tšehhi, ukraina, ungari ja vene keelde.[1]

Lihtsa ja meeldejääva süžee tõttu on seda lavastatud korduvalt nii lasteasutustes[2] kui ka kutselistes teatrites (sh 2002. aastal Nukuteatris, lavastaja Anne Türnpu[3] ning Endla teatri ja Kuressaare Linnateatri koostöös[4]). Muuhulgas on "Jussikese seitsme sõbra" lavastust tutvustatud mitmes välisriigis (sh Kasahstanis, Hiinas, Fääri saartel, Jaapanis ja Venemaal[5][6][7]).

1967. aastal tehti raamatu ainetel Tallinnfilmis samanimeline multifilm (režissöör Heino Pars)[8].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Sada kõige-kõigemat fakti meie maa ja rahva kohta: kes on Eesti kõige noorem ja kõige vanem õpetaja?" Postimees, 4. september 2017
  2. "Lastehommik Tallinna Männikäbi Lasteaia etendusega "Jussikese 7 sõpra"" Mustamäe kultuurikeskuse Kaja kodulehel (vaadatud 8. veebruaril 2013)
  3. "Jussikese seitse sõpra" Nukuteatri kodulehel (vaadatud 8. veebruaril 2013)
  4. "Silvi Väljal, Kiti Kaur "Jussikese seitse sõpra": Endla Teatri koostööprojekt Kuressaare Linnateatriga" SA Eesti Teatri Festivali kodulehel (vaadatud 8. veebruaril 2013)
  5. "“Jussikese seitse sõpra” käis Kasahstanis!" Nukuteatri kodulehel (vaadatud 8. veebruaril 2013)
  6. "NUKU teatris näeb etendust "Jussikese seitse sõpra" hiina keeles" ERR, 28.09.2012 (vaadatud 8. veebruaril 2013)
  7. Viljar Voog "Jussikese seitse keelt: mitu kuud tuupimist kolme pooletunnise etenduse nimel" Õhtuleht, 1. oktoober 2012 (vaadatud 8. veebruaril 2013)
  8. "Jussikese seitse sõpra" portaalis IMDB (vaadatud 8. veebruaril 2013)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]