Mine sisu juurde

Juri Antonov

Allikas: Vikipeedia
Juri Antonov

Juri Mihhailovitš Antonov (vene Юрий Михайлович Антонов; sündinud 19. veebruaril 1945 Таškendis) on vene estraadilaulja ja helilooja, Venemaa Föderatsiooni rahvakunstnik (1997).

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Ta sündis sõjaväelase perekonnas. Muusikalist tegevust alustas ta Valgevenes Molodetšno linnas, sealses muusikakoolis õppis ta akordionimängu. 1963 sai temast muusikaõpetaja Minski lastemuusikakoolis. Hiljem töötas ta Valgevene Riiklikus Filharmoonias, kus ta 1967 lõi oma esimese ansambli.

Üleliidulise populaarsuse tõi talle laul "Pole sinust kaunimat" ("Нет тебя прекрасней").

Aastal 1971 kolis Antonov Moskvasse, kus ta töötas algul music-hallis, orkestris "Sovremennik" ning ansamblis "Magistral".

Kuulsus tuli 1980ndate algul koos ansambliga "Araks". Sellest ajast on pärit ka tema tuntumad laulud «Не забывай», «Море», «Двадцать лет спустя», «Анастасия», «Зеркало», «Я вспоминаю» jt.

1982 lõi Antonov oma kuulsaima laulu «Крыша дома твоего», mis tegi temast ühe NSV Liidu tuntuma esineja.

1980ndate teisel poolel said koos ansambliga "Aerobus" kuulsaks Antonovi laulud: «На улице Каштановой», «Я иду тебе на встречу», «Белый теплоход». Аntonov klirjutas muusikat ka mitmele mängufilmile («Берегите женщин», «Прежде, чем расстаться», «Салон красоты», «Приказ», «Незнакомая песня», «Хищники», «Дураки умирают по пятницам» jt).

Praegu töötab ta oma stuudios uute plaatide kallal, tegeleb noorte artistidega ja esineb kontsertidega. Antonov on välja andnud üle 30 LP ja CD kogutiraažiga üle 48 miljoni eksemplari.

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Hobid[muuda | muuda lähteteksti]

Antonovil on 5 koera ja 12 kassi. Tema lemmikspordialad on jalgpall, tennis ja piljard. Lemmikjook on punane vein.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]