Juhendi arutelu:Autoriõigusega kaitstava teose lisamine Vikipeediasse

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Miks see peaks olema eraldi leheküljest Vikipeedia:Autoriõigused? See teine leht on praegu küll viletsavõitu, kuna põhiline info Vikipeedia materjalide autoriõigusliku staatuse kohta on katmata ja selle asemel on tsiteeritud suhteliselt ebaolulisi seadusepügalaid.

See, mis siin praegu kirjas on, tekitab rohkem segadust kui selgitab midagi. Digiallkirja tegelikult ei nõuta. Kui on luba vaja, siis tähendab see seda, et saata on vaja vaid nõusolek. Enamasti enda tehtud teose kohta eraldi luba tarvis ei ole. Eestikeelne litsents, millele praegu siin viidatakse, on jurisdiktsiooniga seotud litsents, mitte eespool nimetatud "Jurisdiktsiooniga sidumata" litsents. Muud materjalid peale teksti võivad olla ka muu litsentsi all, mitte selle jurisdiktsiooniga sidumata litsentsi all. Vikipeedias ei kasutata neid litsentsitähiseid, millele siin viidatakse. Orbteoste regulatsioon on mõeldud mäluasutustele, see ei puutu Vikipeediasse, ning tsiteerimine ja refereerimine on kõrvalised, kui jutt on teose avaldamisest.

Piltide autoriõigust puudutavad lakoonilised ja asjakohased juhtnöörid on praegu kirjas üleslaadimisvormil ning siin ja siin. Pikne 20. juuni 2019, kell 19:33 (EEST)

1. Minugipoolest võib need artiklid ka liita, kuigi Vikipeedia:Autoriõigused näib olevat eelkõige informatsioon selle kohta, kuidas autoriõigus Vikipeedias toimib. Juhend võiks olla praktiline ja näidisjuhtumed kirjeldav: näiteks kui inimene soovib lisada oma teost, mida siis täpselt teha jne. Oma teose Vikipeediasse lisamise probleem tekkis näiteks "Ida mõtteloo leksikoniga", vt arutelu lehel https://et.wikipedia.org/wiki/Kasutaja_arutelu:Lulu#Uutes_artiklites_mahakirjutamine? --Andrus Kallastu (arutelu) 20. juuni 2019, kell 20:17 (EEST)
2. Kui leiad, et artiklit tuleks täpsustada, palun tee seda. Eesmärk võiks olla selges keeles samm-sammuline tegevusjuhis konkreetse näidisjuhtumi lahendamiseks. --Andrus Kallastu (arutelu) 20. juuni 2019, kell 20:33 (EEST)