John Oliver (koomik)

Allikas: Vikipeedia
John Oliver (2007)

John Oliver (sündinud 23. aprillil 1977 Birminghamis) on Suurbritanniast pärit stand-up-koomik ning saate "Last Week Tonight With John Oliver" juht. Aastani 2013 oli ta saate "The Daily Show with Jon Stewart" korrespondent.

Oliver kasvas üles Liverpoolis ja Bedfordis. Ta lõpetas Cambridge'i ülikooli, kus õppis inglise keelt. Ülikooli ajal oli ta Cambridge'i ülikooli draamaklubi Footlights asepresident.

Koostöös Andy Zaltzmaniga juhtis ta saateid "Political Animal", "The Department" ja "The Bugle".

"Political animal" toimub alates 2004 üks kord aastas Edinburghis toimuval festivalil Edinburgh Fringe. Alates 2006 juhib Zaltzman seda üksinda.

"The Bugle" on iganädalane taskuhääling, mida ta samuti koos Zaltzmaniga juhib. See projekt käivitus 2007. aasta oktoobris ja 2010. aasta jaanuaris valmis juba 100. episood.

"The Department" on BBC Radio 4 satiiriline komöödia salaorganisatsioonist, mis suudab mõjutada inimeste elu iga aspekti. Komöödia iga episood käsitleb selle organisatsiooni kolme töötaja mõttetalguid ühiskonna probleemide lahendamiseks. Nii iga episoodi autorite kui näitlejate hulka kuuluvad Oliver, kes mängib amoraalset juristi, ja Zaltzman.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]