Jared Kushner

Allikas: Vikipeedia
Jared Kushner
Jared Kushner
Ameerika Ühendriikide presidendi vanemnõunik
Ametis koos Stephen Milleriga
Ametis
Ametisse asumise aeg
20. jaanuar 2017
Eelnev Valerie Jarrett
Brian Deese
Shailagh Murray
Isikuandmed
Sünninimi Jared Corey Kushner
Sündinud 10. jaanuar 1981 (42-aastane)
Livingston, New Jersey, Ameerika Ühendriigid
Abikaasa Ivanka Trump (2009-)
Vanemad Charles Kushner
Seryl Stadtmauer
Lapsed 3 last
Sugulased Joshua Kushner (vend)
Alma mater Harvardi ülikool (BA)
New Yorgi Ülikool (JD, MBA)

Jared Corey Kushner (sündinud 10. jaanuaril 1981) on Ameerika Ühendriikide juudi päritolu investor, kinnisvaraarendaja ja kirjastaja, kes on oma äia, USA presidendi Donald Trumpi, vanemnõunik.

Jared Kushner on kinnisvaraarendaja Charles Kushneri vanem poeg ning on abielus president Trumpi tütre ja nõuniku Ivanka Trumpiga. Varem on ta olnud kinnisvaraettevõtte Kushner Companies ja ajalehe New York Observer kirjastaja Observer Media tegevjuht. Ta on veebipõhise kinnisvarainvesteeringute platvormi Cadre kaasasutaja ja osanik.

2016. aastal aitas Kushner Trumpi kampaaniameeskonnal luua ja teostada meediastrateegiat, 9. jaanuaril 2017 nimetati ta presidendi vanemnõunikuks. Pärast seda astus ta tegevjuhi ja kirjastaja kohalt tagasi.[1]

Kushner on väitnud, et kohtus enne Trumpi presidendiks saamist neljal korral Vene ametnikega ning et ükski kohtumistest ei läinud USA valitsuse eesmärkidega vastuollu. Ta töötab Valges Majas ajutise turvaloa alusel, kuna tema taustakontroll seoses kohtumistega pole veel lõppenud.[2][3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Meedia: Trump nimetab väimehe ilmselt kõrgeks nõunikuks". Postimees. 9. jaanuar 2017. Vaadatud 5. märts 2018.
  2. "USA meedia: Trumpi väimees soovis salajast suhtluskanalit Kremliga". Postimees. 27. mai 2017. Vaadatud 5. märts 2018.
  3. "Video: Trumpi väimees kaotas juurdepääsu ülisalajastele andmetele". Postimees. 28. veebruar 2018. Vaadatud 5. märts 2018.