Jaak Aru

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Jaak Aru on eesti arst[1] (kardioloog) ja arstiteadlane.

Ta lõpetas aastal 1975 Tartu 8. Keskkooli[2]

Jaak Aru lõpetas TRÜ arstiteaduskonna cum laude 1983. aastal

1985. aastal pälvis Jaak Aru esitatud ettekanne II üleliidulisel (Nõukogude Liidu) noorteadlaste konverentsil "Südame ja veresoonkonna haiguste diagnoosimine ja kirurgiline ravi" auhinna.

1988. aastal kaitses ta Tartu Riiklikus Ülikoolis meditsiinikandidaadi kraadi. Kandidaadiväitekirja "Intra-aortaalne kontrapulsatsioon aortokoronaarse šunteerimise korral" ("Внутриаортальная баллонная контрапульсация при операциях аортокоронарного шунтирования") juhendajaks oli Toomas Sulling.[3][4]. Varsti pärast promotsiooni käis Aru TRÜ lähetusel stažeerimas Saksamaa Liitvabariigis.[5], kus osales südamesiirdamise operatsioonidel Münchenis Großhaderni haiglas.

Jaak Aru ja Forseliuse kooli (Tartu 8. keskkool) vilistlaste eestvõttel asutati 1997. aastal legendaarse kirjandusõpetaja Vello Saage sihtkapital.[6]

1996. aastal löpetas ärijuhtimise kaugõppe Eesti Majandusjuhtide Instituudis. Diplomitöö "Tervishoiu kui majandusharu seadusandlikest alustest Eesti Vabariigis" [7] on avaldatud ajakirjas "Akadeemia".

Aastatel 1998-2004 oli aktiivne e-meditsiini arendaja osaühingu "Doctus" juhatajana. Selle tegevusega seoses on olnud E-Health Code of Ethics[8] asutajaliige ja esinenud korduvalt ettekannetega TEPR ja TEHRE üritustel.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Abielus museoloog ja poliitik Krista Aruga, kaks poega: ajuteadlane Jaan Aru ja matemaatik Juhan Aru.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]