Inglite linn

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Inglite linn
City of Angels
Žanr romantiline draama
Režissöör Brad Silbering
Produtsent Charles Roven, Dawn Steel, Charles Newirth
Stsenarist Wim Wenders, Peter Handke, Richard Reitinger, Dana Stevens
Peaosades Meg Ryan
Nicolas Cage
Andre Braugher
Dennis Franz
Muusika Gabriel Yared
Operaator John Seale
Filmistuudio Regency Enterprises
Aasta 1998
Esilinastus 10. aprill 1998
Kestus 1 h 54 min
Riik USA USA
Saksamaa Saksamaa
Keel inglise
Ametlik veebileht
IMDb profiil
movies.ee profiil

"Inglite linn" on Brad Silberlingi ingliskeelne romantiline draama, mis valmis aastal 1998. Filmis mängivad peaosades Nicolas Cage ja Meg Ryan. Tegevustik leiab aset Ameerika Ühendriikides Los Angelese linnas.

Film on uusversioon Wim Wendersi 1987. aastal valminud Saksa filmist "Der Himmel über Berlin", mille tegevustik toimub Berliinis.

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Seth (Nicolas Cage) on ingel, kes ilmutab end vaid surijatele ning neile, kes on muul moel surmaga seotud. Samas on ta nähtav teistele inglitele, kellega ta saab juttu ajada ning suure osa oma ajast veedabki ta tõestades, et ka inglid nagu inimesedki on võimelised mõtlema, rääkima ning neil on asjadest oma arvamus. Seth nagu ka teised inglid tavatsevad inimestelt küsida, milline osa nende elust neile enim meeldis. (Filmi alguses vaatab üks pisike tüdruk Sethile otsa ning vastab: "Pidžaamad.")

Seth jälgib, kuidas südamekirurg Maggie Rice (Meg Ryan) püüab ennastunustavalt elustada meest, kes on tegelikult juba surnud ning kes jälgib arsti tegevust koos Sethiga eemalt. Peagi kiindub Seth Maggiesse ning leiab, et on suuteline end temale ka ilmutama. Nende suhe muutub kiirelt põgusast huvist sõpruseks ning ebatavaliseks armusuhteks, mis aga kuidagi edasi ei arene. Pisut hiljem kohtub Seth haiglas mehega (Dennis Franz), kes oskab üllatvalt täpselt ja hästi rääkida sellest, kus, miks ja kuidas inglid välja ilmuvad. Selgub, et Nathaniel Messenger (ingl k messengersaadik, sõnumitooja) on samuti kunagi ingel olnud, kuid otsustanud hakata elama tavalise inimesena. Seth on sellest kõigest suures hämmingus ning hakkab ka ise selle peale mõtlema. Inimesena saaks ta Maggiega koos olla, kuna inglina pole see võimalik, ning pealegi plaanib Maggie peagi abielluda oma kolleegiga, kellega tal Sethiga tutvumise hetkeks juba pikk suhe on olnud.

Ühel hommikul teebki Seth teisenemise läbi. Maggiet otsima minnes selgub, et too on sõitnud mägedesse, et üksi pisut aega maha võtta. Seth läheb talle hääletades järele ning jõuab viimaks läbimärja ning külmununa naise ukse taha. Maggie saab mehe suust tuleva hingeõhupilvekese järgi aru, et Seth on muutumise läbi teinud ning saanud nüüd tavaliseks inimeseks. Järgmisel hommikul, kui Seth on duši all, läheb Maggie lähedalasuvast väikepoest sisseoste tegema. Sealt jalgrattaga allamäge tagasi tuhisedes laseb naine käed õnnetunnet nautides ning taevasse vaadates lenkstangist lahti ega märka seetõttu metsa vahelt välja tagurdavat suurt veokit. Järgmine stseen näitab sama olukorda Sethi pilgu läbi (hoolimata oma muundumisest on mehel säilinud üliinimlik võime tajuda, millal tema armastatu on hädaohus). Veokijuht tormab abi järele ning Maggie jääb tee äärde arsti ootama.

Samas jõuab sündmuskohta Seth. Mõlemad teavad, et see on nende viimane kohtumine maa peal, kuigi Seth keeldub sellest rääkimast. Maggie, kes on suremas, näeb enda kõrval inglit, samal ajal kui Seth, kes on nüüd tavaline inimene, ei näe kedagi. Samas ta teab, et nad seal on, ning sosistab Maggiele, et too nende poole ei vaataks. Maggie räägib, et kui temalt küsitakse, milline osa elust talle enim meeldis, vastab ta, et see oli Seth. Seejärel Maggie sureb ning Sethi üle võtab võimust seletamatu kurbus. Kõigest päevaga jõuab inimeseks muutunud Seth tunda füüsilist valu ja naudingut, õnne tõelise armastuse üle ning selle kaotamise valu.

Järgmises stseenis istub Seth üksi elutoas, kui korraga ilmub välja tema kunagine sõber, ingel Cassiel (Andre Braugher). Ta ütleb Sethile, et too on nüüd tavaline inimene, kes peab samuti kunagi surema. Seejärel küsib Cassiel Sethilt, et kui too oleks sündmuste sellist käiku ette teadnud, kas ta oleks end siis ikka inimeseks muutnud. Seepeale kostab Seth, et enne veedaks ta vaid üürikese viivu Maggiega kui terve igaviku temata.

Viimane stseen filmist näitab Sethi ookeani kaldal seismas. Ta hüppab vette ning ujub, nautides elusolemist ning teades, et hoolimata kõigest läheb tema elu edasi ning ühel päeval kohtub ta Maggiega taas.