Erlend-Ferdinand Vennola

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Inga Vennola)

Erlend-Ferdinand Vennola (sündinud 8. juulil 1981 Tallinnas) on eesti kirjanik ja kirjastaja.

Tema ema on raamatukunstnik Irja Vennola (1941), kes on kujundanud muuhulgas kaaned poja raamatutele "Hõbepajud" ja "Raamatusse raiutud raev". Erlend-Ferdinand Vennola on avaldanud osa oma teostest pseudonüümi Inga Vennola nime all. Vennolat oletatakse ka ühe 2009. aastal ilmunud noorteromaani autoriks, ta ise seda väidet ei kinnita.

Erlend-Ferdinand Vennola oli lapsena autistlik, suutmata luua kontakti välismaailmaga, ning elas oma elu vaid spordiajalooraamatutes. Autismiteema kajastub ka tema teostes, nt "Minu veerandsada" ja "Nõnda kisendas Vaikus".

Kirjaniku psühhiaatrid on olnud nii doktor Anti Liiv (1946), kes on Prohvet Kassanderi tõsieluline prototüüp romaanis "Minu veerandsada ehk Kuidas ma sõdisin saksa mundris NSV Liidu eest", kui ka doktor Jüri Ennet (1943), kes on romaani "Nõnda kisendas Vaikus ehk Kompentsed kodumail" tegelaskuju Püha Jüri prototüüp.

Vennola oli 2006. aastal lõpetamas Tallinna Ülikooli, valminud oli bakalaureusetöö, kuid tegemata jäi üks aine. Ta jätkas kirjandusteaduse magistriõppes läbi Avatud ülikooli, ent seal jäeti ta viimases aines arvestuseta. Seda tõlgendas ta õppejõud Jaan Lahe poolse diskrimineerimisena. Lugu on kirjas "Raamatusse raiutud raevus".

Vennola vihkab roppusi ja rõvetsemist ning nende soosijaid, see avaldub ta teostes igal sammul, näiteks on "Raamatusse raiutud raevus" parodeeritud J. Randvere "Ruthi", kelle tagant võib osaliselt ära tunda roppustesse ja prostitutsiooni soosivalt suhtuva eesti kirjaniku Eeva Pargi.

Nitšeaan Vennola on tuntud teravate ning julgete väljaütlemiste poolest, näiteks kommenteerib ta avalikult oma arste, tehes seda eranditult iga kord oma nime alt. Talle kuulub ütlemine: "Ma kardan midagi, ent mitte kedagi".

Erlend-Ferdinand Vennola 2015. aastal.

Vennola on spordiautogrammide kogu omanik, ta alustas selle hobiga 1994. aastal.

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

  • Vennola, Inga. "Minu veerandsada ehk Kuidas ma sõdisin saksa mundris NSV Liidu eest" 2009
  • Vennola, Inga "Hõbepajud". 2012
  • Vennola, Erlend-Ferdinand "Raamatusse raiutud raev". 2014
  • Vennola, Erlend-Ferdinand "Nõnda kisendas Vaikus ehk Kompetentsed kodumail" (07.07.2017)