Erlend-Ferdinand Vennola

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Inga Vennola)

Erlend-Ferdinand Vennola (sündinud 8. juulil 1981 Tallinnas ) on eesti kirjanik ja kirjastaja.

Tema ema on raamatukunstnik Irja Vennola (1941), kes on kujundanud muuhulgas kaaned raamatutele "Hõbepajud" ja "Raamatusse raiutud raev". Vennolat oletatakse ka ühe 2009. aastal ilmunud noorteromaani autoriks, ta ise seda väidet ei kinnita.

Vennola on Eesti ühe suurema spordiautogrammide kogu omanik, alustades hobiga 1994. aastal.

Psüühiliselt ebaterve kirjaniku psühhiaatrid on olnud nii doktor Anti Liiv (1946), kes on tegelaskuju Prohvet Kassanderi tõsieluline prototüüp romaanis "Minu veerandsada ehk Kuidas ma sõdisin saksa mundris NSV Liidu eest" kui ka doktor Jüri Ennet (1943), kes on tegelaskuju Püha Jüri romaanis "Nõnda kisendas Vaikus ehk Kompentsed kodumail".

Vennola oli 2006. aastal lõpetamas Tallinna Ülikooli, valminud oli bakalaureusetöö, tegemata üks aine. Ta jätkas kirjandusteaduse magistriõppes läbi Avatud ülikooli, ent seal jäeti ta viimases aines arvestuseta. Seda tõlgendas ta õppejõud Jaan Lahe poolset diskrimineerimist. Lugu on kirjas "Raamatusse raiutud raevus".

Erlend-Ferdinand Vennola oli lapsena autistlik, suutmata luua kontakti välismaailmaga ning elas oma elu vaid spordiajalooraamatutes. Autismiteema kajastub ka tema teostes, nt "Nõnda kisendas Vaikus".

Vennola vihkab roppusi ja rõvetsemist ning nende soosijaid, see avaldub ta teostes igal sammul, näiteks on "Raamatusse raiutud raevus" parodeeritud J. Randvere "Ruthi", kelle tagant võib osaliselt ära tunda eesti kirjaniku, roppustesse ja prostitutsiooni soosivalt suhtuva kirjaniku Eeva Pargi.

Nietzscheaan Vennola on tuntud teravate ning julgete väljaütlemiste poolest, näiteks kommenteerib ta avalikult oma arste, tehes seda eranditult iga kord oma nime alt. Talle kuulub ütlemine: "Ma kardan midagi, ent mitte kedagi".

Erlend-Ferdinand Vennola 2015. aastal.

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

  • Vennola, Inga. "Minu veerandsada ehk Kuidas ma sõdisin saksa mundris NSV Liidu eest" 2009
  • Vennola, Inga "Hõbepajud". 2012
  • Vennola, Erlend-Ferdinand "Raamatusse raiutud raev". 2014
  • Vennola, Erlend-Ferdinand "Nõnda kisendas Vaikus ehk Kompetentsed kodumail" (07.07.2017)