Erlend-Ferdinand Vennola

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Erlend-Ferdinand Vennola aastal 2016

Erlend Ferdinand Vennola (sündinud 8. juulil[viide?] 1981[viide?] Tallinnas) on eesti kirjanik ja kirjastaja.

Tema ema on raamatukunstnik Irja Vennola (s 1941), kes on kujundanud muuhulgas kaaned poja raamatutele "Hõbepajud" ja "Raamatusse raiutud raev". Erlend Ferdinand Vennola on avaldanud osa oma teostest pseudonüümi Inga Vennola nime all. Vennolat on ka 2008. a "Tänapäeva" kirjandusvõistusel äramärgitud teose "Kesk surnud lilli" autor (ilmus 2009).

Erlend Ferdinand Vennola oli lapsena autistlik, suutmata luua kontakti välismaailmaga, ning elas oma elu vaid spordiajalooraamatutes. Autismiteema kajastub ka tema teostes, nt "Minu veerandsada" ja "Nõnda kisendas Vaikus".

Kirjaniku psühhiaatrid on olnud nii doktor Anti Liiv (1946), kes on Prohvet Kassanderi tõsieluline prototüüp romaanis "Minu veerandsada ehk Kuidas ma sõdisin saksa mundris NSV Liidu eest", kui ka doktor Jüri Ennet (1943), kes on romaani "Nõnda kisendas Vaikus ehk Kompentsed kodumail" tegelaskuju Püha Jüri prototüüp.

Vennola oli 2006. aastal lõpetamas Tallinna Ülikooli, valminud oli bakalaureusetöö, kuid tegemata jäi üks aine. Ta jätkas kirjandusteaduse magistriõppes läbi Avatud ülikooli, ent seal jäeti ta viimases aines arvestuseta. Seda tõlgendas ta õppejõud Jaan Lahe poolse diskrimineerimisena. Lugu on kirjas "Raamatusse raiutud raevus".

Vennola vihkab roppusi ja rõvetsemist ning nende soosijaid, see avaldub ta teostes igal sammul, näiteks on "Raamatusse raiutud raevus" parodeeritud J. Randvere "Ruthi", kelle tagant võib osaliselt ära tunda roppustesse ja prostitutsiooni soosivalt suhtuva eesti kirjaniku Eeva Pargi.

Nitšeaan Vennola on tuntud teravate ning julgete väljaütlemiste poolest, näiteks kommenteerib ta avalikult oma arste, tehes seda eranditult iga kord oma nime alt. Talle kuulub ütlemine: "Ma kardan midagi, ent mitte kedagi".

Vennola on spordiautogrammide kogu omanik, ta alustas selle hobiga 1994. aastal.

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

  • Gregori, Evert. "Kesk surnud lilli" (kirjastuse "Tänapäev" 2008.a romaanivõistlusel ära märgitud teos). 2009
  • Vennola, Inga. "Minu veerandsada ehk Kuidas ma sõdisin saksa mundris NSV Liidu eest" 2009
  • Vennola, Inga "Hõbepajud". 2012
  • Vennola, Erlend Ferdinand "Raamatusse raiutud raev". 2014
  • Vennola, Erlend Ferdinand "Nõnda kisendas Vaikus ehk Kompetentsed kodumail" (07.07.2017)