Ines Maidre

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ines Maidre (sündinud 22. detsembril 1958 Pärnus[1]) on eesti organist. Ta elab Norras ja töötab Bergeni Griegi Akadeemia õppejõuna.

Õpingud[muuda | muuda lähteteksti]

Tema muusikaline haridustee sai alguse klaveriõpingutest Tallinna Muusikakeskkoolis ja jätkus klaveri ja oreli erialal Eesti Muusikaakadeemias professorite Bruno Luki ja Hugo Lepnurme käe all (diplom cum laude mõlemal erialal). Aastatel 1989–1991 jätkas ta õpinguid Prantsusmaal Daniel Rothi juures (diplom Prix d’Excellence). Lisaks sellele on ta täiendanud end arvukatel meistrikursustel.

Tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on esinenud paljude soolokontsertidega nii kodu- kui ka välismaal, sealhulgas kuulsates katedraalides nagu Westminster Abbey Londonis ja Notre-Dame Pariisis.

Tema repertuaar on ulatuslik ja mitmekesine, sisaldades muusikat eri aegadest ja stiilidest. Lemmikvaldkonnaks on prantsuse muusika. Põnevaks on peetud Ines Maidre nüüdismuusikatõlgendusi, samuti on ta olnud mitmete eesti oreliteoste esmaesitaja. Ines Maidre esituses on kõlanud ka paljude orkestriteoste (sealhulgas Poulenci, Jongeni, Artur Kapi orelikontserdid) orelipartiid.

Ines Maidre on salvestanud orelimuusikat raadiotele ja firmadele Forte ja Antes. 1994. aasta Eesti Televisiooni dokumentaalfilmis eesti oreliheliloojast Peeter Südast esitas ta enamiku helilooja oreliteostest.

Preemiad[muuda | muuda lähteteksti]

1991. aastal saavutas Ines Maidre esikoha konkursil "Concours Musicale d'Ile de Fance'il Versailles" (Premier Prix Unanimite).

Omanäoliste kontserdikavade (“Luigelaulud orelile”, “Katedraali aknad”, “Hümnimuusika läbi aegade” jt) ning eesti orelimuusika helisalvestiste eest pälvis Ines Maidre 1995. aastal Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]