Hennadi Kernes

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Hennadi Kernes (ukraina keeles Геннадій Адольфович Кернес, vene keeles Геннадий Адольфович Кернес; 27. juuni 1959 Harkiv16. detsember 2020 Berliin) oli juudi päritolu Ukraina poliitik. Ta oli aastatel 20102020 Harkivi linnapea.

Ta lõpetas aastal 1976 Harkivi 76. keskkooli. Seejärel töötas ta aasta aega tehases Svitlo Šahtar. Seejärel asus ta aastal 1977 õppima kutsekooli nr. 14, mille lõpetas aastal 1979 koostaja-konstruktori kvalifikatsiooniga, ja läks taas tööle tehasesse Svitlo Šahtar. Ta on töötanud rätsepana. Ta on lõpetanud Jaroslav Targa nimelise õigusteaduste ülikooli ja Harkivi rahvusliku majandusülikooli.

Ta asus poliitikasse aastal 1998, mil ta asus toetama Regioonide Parteid ja kandideeris Harkivi linnavolikogu liikmeks. Ta toetas algusest peale venemeelset presidenti Viktor Janukovitšit. Kui Janukovitš 2014. aasta veebruaris pärast ülestõusu tagandati, põgenes ta Venemaale; nii tegi ka Kernes, kuid naasis peagi Harkovisse ja siirdus Ukraina rahvuslaste poolele. Ta selgitas, et kuigi vene keel on tema emakeel, toetab ta jagamatut Ukrainat. 28. aprillil 2014 sai ta tõsiselt vigastada (jalgrattaga sõites), kui teda tulistati Ida-Ukraina rahutuste ajal selga. Teda opereeriti kohe. Järgmine päev saadeti ta lennukiga Iisraeli, kus ta taastus operatsioonist ja tuli teadvusele. Pärast seda liikus ta ratastoolis.

Avalikkuse ees oli ta viimati 23. augustil 2020 Harkivi päeva tähistamisel ja ta oli ilma maskita. Pärast seda ta avalikkuse ette ei ilmunud. Ta oli haigestunud COVID-19-sse. 16. septembril saadeti ta lennukiga ravile Berliini Charité kliinikusse. 16. detsembril 2020 suri ta Berliinis Charité kliinikus.