Hellsing (seriaal)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Hellsing" (jaapani keeles ヘルシング Herushingu) on Jaapani anime telesari, mis põhineb Kōta Hirano mangasarjal "Hellsing".

Sarja lavastas Umanosuke Iida, stsenaariumi kirjutas Chiaki Konaka ja see on toodetud Gonzo animatsioonistuudios. Muusika komponeeris ja mängis telesarjale Yasushi Ishii.

"Hellsingi" näidati eetris Jaapani Fuji Televisioni kanalil alates 10. oktoobrist 2001 kuni 16. jaanuarini 2002, kokku on sarjal 13 osa.

Sisukokkuvõte[muuda | muuda lähteteksti]

Sarja peategelased on vampiir Alucard ja noor naispolitseinik Seras Victoria, kes on muutunud vampiiriks. Mõlemad töötavad Inglismaal vampiirihävitajate organisatsioonis nimega Hellsing Organization. Nad leiavad uut liiki vampiirid, kes on loodud uue tehnoloogia abil. Uue vampiiriliigi on tundmatu organisatsioon, mille eesmärgiks on kukutada inimkonnale tuntud kõige võimsam vampiir Alucard. Victoria soovib ikkagi jääda inimeseks ja keeldub joomast verd, see muudab teda nõrgemaks kui vampiirid tavaliselt. Alucard ja Victoria võitlevad koos ja püüavad paljastada uue tehnoloogia allikat.

Seosed žanri teiste teostega[muuda | muuda lähteteksti]

Alucardi nimi on Bram Stokeri romaani "Dracula" nimitegelase anagramm, Dracula ja Alucardi samasusele on sarjas ka vihjatud. Hellsing Organizationi nimi põhineb sama romaani tegelase, vampiirikütt professor Abraham van Helsingi omal.