HTC

Allikas: Vikipeedia
HTC logo

HTC (algselt High-Tech Computer Corporation, asutatud aastal 1997) on Taiwani nutitelefonide, mobiilsete arvutite ja pihuarvutite tootja, kes algselt valmistas ainult Windows'i platvormil töötavaid mobiiltelefone, aga aastast 2009 hakkas tootma ka nutitelefone Android platvormil[1]. HTC peakontor asub Taiwanis Taoyuan'is. Firmas töötab 4930 töötajat.

HTC on tootnud mitmeid Android ja Windows platvormi põhiseid nutitelefone ja pihuarvuteid. HTC toodetud seadmeid müüvad ka oma brändi nime all järgmised jaemüüjad: Dell, Fujitsu-Siemens, HP / Compaq, i-mate, Krome, Palm, Sharp Corporation ja UTStarcom [2]. HTC tootis ka Nexus One'i, mis kannab Google'i kaubamärki.

HTC teeb tihedat koostööd Google'iga, kuid on säilitanud oma eripära ja stiili. Erinevates riikides võib kohata HTC monobrändi poode.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

HTC asutati aastal 1997 Cher Wangi, HT Cho ja Peter Chou poolt ning 1998 hakati kavandama oma esimest juhtmevaba puutetundlikku mobiiltelefoni.

3G toega telefonide tootmist alustati 2005. aastal. Esimene Android operatsioonisüsteemil töötav telefon HTC Dream toodi turule 2008. aastal. 2009 loodi HTC Sense kasutajaliides.

2011. aasta aprillis ületas HTC kapital Nokia oma: HTC maksumus oli $33,8 mld ja Nokial $33,6 mld[3]

Aastal 2011 tuli turule HTC esimene tahvelarvuti HTC Flyer. Sama aasta septembris esitleti nutitelefone Titan ja Radar OS Windows Phone baasil.

HTC tooted[muuda | redigeeri lähteteksti]

Alguses valmistati seadmeid ainult teiste brändide nime all. Tihti toodeti personaliseeritud telefone mobiilioperaatoritele, kes müüsid seadmeid oma firma nimega[4]. Sellest tulenes firma algne edu ja võimalused edaspidiseks arenduseks. 2006. aastal tehti strateegiline otsus hakata müüma nutitelefone HTC nime all. Windowsi ja Androidi nutitelefonide süsteemi tulekuga otsustas firma loobuda oma operatsioonisüsteemi loomisest.

HTC toodab praegu põhiliselt nutitelefone, kuid hiljuti toodi turule ka esimene tahvelarvuti HTC Flyer.[5]

HTC nutitelefonid[muuda | redigeeri lähteteksti]

[6]

HTC Desire HD

HTC nutitelefonid võib jagada kategooriatesse vastavalt nende funktsionaalsusele ja võimekusele. Nendeks kategooriateks on suhtlus (telefonid, millega on imelihtne sotsiaalvõrgustikule ligi pääseda, mida illustreerivad HTC ChaCha ja HTC Salsa Facebooki nupp), meelelahutus (telefonid, mis on suunatud muusika kuulamisele, videote vaatamisele ja mängude mängimisele), mood (telefonid rõhuga disainile pigem kui funktsionaalsusele) ja äri (telefonid, mille ekraan ja klaviatuur on mõeldud töö tegemiseks).

Nimetus Operatsioonisüsteem Stiil Sisestusmeetod
HTC Sensation XL Android Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC Explorer Android Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC Rhyme Android Mood Puutetundlik ekraan
HTC Sensation XE Android Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC Sensation Android Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC Evo 3D Android Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC ChaCha Android Suhtlus Puutetundlik ekraan + QWERTY klaviatuur
HTC Salsa Android Suhtlus Puutetundlik ekraan
HTC Incredible S Android Mood Puutetundlik ekraan
HTC Desire S Android Mood Puutetundlik ekraan
HTC Wildfire S Android Suhtlus Puutetundlik ekraan
HTC Desire Z Android Äri Puutetundlik ekraan + QWERTY klaviatuur
HTC Desire HD Android Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC Aria Android Puutetundlik ekraan
HTC Titan Windows Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC Radar Windows Mood Puutetundlik ekraan
HTC HD7 Windows Äri Puutetundlik ekraan
HTC 7 Pro Windows Äri Puutetundlik ekraan + QWERTY klaviatuur
HTC 7 Trophy Windows Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC 7 Surround Windows Meelelahutus Puutetundlik ekraan
HTC 7 Mozart Windows Mood Puutetundlik ekraan

Innovatiivsus[muuda | redigeeri lähteteksti]

HTC nutitelefonide tootevalikus on nii väiksema kui ka suureme ekraaniga telefone, samuti on HTC'l täis QWERTY klaviatuuriga telefon HTC Desire Z ja HTC ChaCha. HTC telefonide ekraanidel kasutatakse kriimustuste- ja purunemiskindlat gorilla glass'i.

HTC tootevalikus on seadmeid, mille sihtrühmaks on noored kasutajad. Tavaline on nende puhul sotsiaalmeedia programmide integreeritus. Näiteks HTC Salsal ja HTC ChaChal on lisaks puutetundlikule ekraanile eraldi QWERTY klaviatuur ja HTC ChaChal ka analoogne Facebooki klahv.

2011. aastal toodi turule kahetuumalise protsessoriga telefonid, mis soosib sujuvamat tööprotsessi tänu kiiremale rakenduste tegevusele. HTC Sensation [7] on esimene kahetuumaline mobiiltelefon [8] millel on qHD ekraan ja Hi-Fi helisüsteem, mis koos võimsa kahetuumalise protsessoriga muudab telefoni lihtsasti kasutavaks meelelahutusseadmeks.

HTC Sensation XL ja HTC Sensation XE on sobivad muusika kuulamiseks, sest Beats Audio™ integratsioon võimaldab telefonil kuulajani edasi kanda puhast heli läbi UrBeats™ komplektis olevate kõrvaklappide. [9][10] [11]

qHD resulatsiooniga ekraanid on HTC Sensation XE, HTC Sensation ja HTC Evo 3D mudelitel, qHD ekraan 960×540 resulatsiooniga on mõeldud ennekõike piltide ja muusikavideote vaatamiseks, veebilehtede sirvimiseks. HTC esimene 3D telefon esitati CTIA Wireless messil 22. märtsil 2011. HTC Evo 3D lubab pildistada ja filmida 3D's.

HTC nutitelefonide innovatsiooni üks arengusuundi on meelelahutus, mida üritatakse saavutada pildi- ja helikvaliteedi parandamisega. HTC HD7 ja HTC 7 Trophy sobivad mängude mängimiseks, sest need mudelid toetavad Xbox LIVE® [12] [13] liidest, mis teeb mängimise lihtsaks. HTC 7 Trophy ning HTC 7 Surround mudelil on Dolby Mobile virtuaalne ruumiline heli. HTC 7 Surround mudelil saab aga liugklapina kõlarit telefonist eemale libistada [14]. Kui kõlar on eemale libistatud, saab telefoni toetusjala abil lauale seisma panna. Sellist tahvelarvutitele omast funktsiooni on HTC integreerinud HTC 7 Surround mudelisse.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]