Transhumanism

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt H+)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel kirjeldab futuristlikku liikumist; teiste tähenduste kohta vaata lehekülge Transhumanism (täpsustus). "H+" suunab siia, Jean-Benoît Dunckeli albumi kohta vaata lehekülge H+ (album).

Neil Harbisson kui "Maailma esimene küborg"

Transhumanism (lühendatult H+) on rahvusvaheline filosoofiline, kultuuriline ja tehnoloogiline liikumine, mille eesmärk on inimvõimete ja inimese kui sellise muutmine tehniliste vahendite abil.

Transhumanistid arvavad, et selline muutus on võimalik, soovitav ja isegi vajalik. On olemas terve rida alaeesmärke, mida tahetakse saavutada (parem tervis, pikem elu või isegi surematus, vaimsete ja füüsiliste võimete suurendamine, võime elada ekstreemses elukeskkonnas, laiendatud tajuvõimalused, aju-arvuti liides jne). Neid eesmärke tahetakse saavutada mitmesuguste tehniliste vahenditega, nagu näiteks mindupload, geneetiline muutus, sealhulgas ka inimeste genoomi muutmine, elektroodide siirdamine ajju, neurofarmakoloogia, krioonika jne. Mõned nimetatud tehnoloogiad on juba olemas ja kasutusel, teised tehnoloogiad on arendamisel või nende kasutamine on seni õiguslikult piiratud (geenitehnoloogia, neuroimplantaadid).

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]