Mine sisu juurde

Grušavka metroojaam

Allikas: Vikipeedia
Kaart
Asukoht Maskoŭskaja liinil


Hrušaŭka metroojaam (vene keeles Грушевка (Gruševka metroojaam), valgevene Грушаўка (transkribeerituna Grušavka metroojaam)) on üks Minski metroo jaamadest Maskoŭskaja liinil Maskoŭski rajoonis Hrušaŭka linnaosas.

Jaam avati 6. novembril 2012[1], ehkki metrooliiklus hakkas toimima alles järgmisel päeval. See asub Instytut kultury metroojaamast 1400 meetri kaugusel.[2] Jaam rajati meeter maad kõrgemale kui algses projektis ette nähtud; nii langes ära vajadus jaamale eskalaator rajada.[3] Jaamas on invaliididele mõeldud lift.

Jaama kujundas valgevene kunstnik Maksim Piatrul. Jaam ise on kasutusel näitusesaalina, kus traditsiooniliste paikade (galeriid, muuseumid, kunstisaalid) kõrval võiks olla esindatud uuem visuaalne kunst. Jaam ise on mõeldud kujutama külaaeda.[4] Värvidest on seal kasutusel roheline ja kuldne, selle sümboliks on aga Piatruli loodud pirnikujuline skulptuur.[5]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. http://www.urbanrail.net/eu/by/minsk/minsk.htm
  2. http://ato.by/metro/grushevka
  3. "Звездные ночи подземки". Originaali arhiivikoopia seisuga 13. oktoober 2018. Vaadatud 13. oktoobril 2018.
  4. Минский скульптор рассказал о том, как создавался образ станции «Малиновка»
  5. "Интерьер станции метро "Грушевка" выполнен в золотисто-зеленой палитре, ее символом стала огромная инсталляция груши". Originaali arhiivikoopia seisuga 20. mai 2017. Vaadatud 13. oktoobril 2018.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Eelnev peatus
Metroojaam Maskoŭskaja liinil
Järgnev peatus
Instytut kultury
Hrušaŭka
Michałova