Instytut kultury metroojaam

Allikas: Vikipeedia
Kaart
Asukoht Maskoŭskaja liinil


Instytut kultury metroojaam (vene keeles Институт культуры (Institut kulturõ metroojaam), valgevene Інстытут культуры (transkribeerituna Instõtut Kulturõ metroojaam), tõlkes Kultuuriinstituudi metroojaam) on üks Minski metroo jaamadest Maskoŭskaja liinil Maskoŭski rajoonis.

Jaam avati 26. juunil 1984; see oli üks Minski metroo algsetest jaamadest.[1] Kuni aastani 2012 oli tegemist metroo lõppjaamaga. Jaama perroon on 100 meetri pikkune ja 10 meetri laiune. Jaamast viib tee Orša suunas suunduvate elektrirongide ooteplatvormidele, üks väljapääs avaneb ka Valgevene Kultuuriülikooli juures.

Projekti kohaselt pidi jaam kandma algselt nime Maskoŭskaja. Praeguse nime sai see pärast seda, kui algselt Vałhahradzkaja nime kandma pidanud metroojaam Maskoŭskajaks ümber nimetati. Jaam on kujundatud ühtse võlvikujulise monoliitraudbetoonkonstruktsioonina, Jaama kaunistavad kollasest, oranžist ja punasest klaasist bareljeefid, mis kujutavad Valgevene kultuuri saavutusi. Jaam ise on kujundatud lakooniliselt ja heledates toonides.

Jaamast viib raudteeharu elektrirongide depoosse.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Eelnev peatus
Metroojaam Maskoŭskaja liinil
Järgnev peatus
Płošča Lenina
Instytut kultury
Hrušaŭka