Mine sisu juurde

Federico Malvestiti

Allikas: Vikipeedia

Federico Malvestiti (sündinud 12. juunil 2000 Monzas) on Itaalia võidusõitja, kes võistleb FIA Vormel 3 Meistrivõistlustel Jenzer Motorspordi eest. Ta on Itaalia Vormel 4 Meistrivõistlustel võitja.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Kardisõit[muuda | muuda lähteteksti]

Malvestiti alustas kardisõiduga 2010. aastal sellistel üritustel nagu Easykart International Grand Final ja Trofeo Nazionale Easykart.

Itaalia Vormel 4[muuda | muuda lähteteksti]

Malvestiti esimene kogemus üheistmelistes oli 2015. aastal Itaalia Vormel 4-s Itaalia meeskonnas Antonelli Motorsport, kus ta võistles viiendas ja seitsmendas voorus koos Kikko Galbiati ja João Vieiraga. Tema kõrgeim koht oli Adrias 12. koht. Järgmisel hooajal võistles Malvestiti igal voorul Antonelli Motorspordiga, kus ta kogus aasta jooksul kümme punkti, saavutades kaks punkti ja saavutades edetabelis 25. koha Kikko Galbiati ja João Vieira kõrval. 2017. aasta teisel hooajal sõitis Malvestiti Jenzer Motorsporti ja lõpetas kuuel korral punktidega, mis viis tema kogusumma 19 punktini, mis on piisavalt hea Kush Maini, Job van Uiterti, Giorgio Carrara ja Giacomo Bianchi kõrval edetabelis 10. kohale. Tema 3. ja viimane hooaeg Itaalia Vormel 4-s oli tema parim, Malvestiti oli neli korda poodiumil ja saavutas kaks pole-positsiooni, ületades ühtlasi esimest korda oma profikarjääri jooksul Imolas ruudulipu. Sellest piisas edetabelis viiendaks kohaks.

ADAC Vormel 4[muuda | muuda lähteteksti]

Malvestiti osales külalissõitjana 2018. aasta ADAC Vormel 4 Meistrivõistlustel Jenzer Motorsporti teisel visiidil Hockenheimringile koos Giorgio Carrara ja Grégoire Saucyga. Malvestiti saavutas vastavalt 7. ja 10. koha, millest piisab 7 punktiks, kuid külalissõitjatel punkte ei saa.

Vormel Renault Eurocup[muuda | muuda lähteteksti]

Malvestiti võistles BhaiTechi eest 2019. aasta Vormel Renault Eurocupi meistrivõistlustel koos Petr Ptáčekiga. Tema ainsaks poodiumiks tuli Circuit de Spa-Francorchampsi ringrajal, kus ta kindlustas 3. koha, veel neli punkti tõi ta tabelis 36 punktiga 14. kohale.

FIA Vormel 3 Meistrivõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

Artem Petrovi rahapuudus 2019. aasta esimese võistluse lõpus tähendas, et Jenzer Motorsport asendas ta Giorgio Carraraga. Viisaprobleemide tõttu asendas Malvestiti Carrara Silverstone'i neljandaks ringiks Yuki Tsunoda ja Andreas Estneri kõrval. Itaallane katkestas Feature sõidus aku rikke tõttu ja sai sprindisõidus 23. koha.

10. veebruaril 2020 teatas Malvestiti, et võistleb terve hooaja Jenzeriga, partneriteks Calan Williams ja Matteo Nannini. Ta kogeb pettumust valmistavat hooaega, saavutades edetabelis 30. koha, kuid pole suutnud punkte koguda.

2022. aastal naasis Malvestiti Jenzeri partneriks Ido Coheni ja William Alataloga. Suurema osa hooajast jäi itaallane sõitudes oma meeskonnakaaslastest märkimisväärselt maha, punkte ei saanud ning vaid harva õnnestus võidusõitudel võita Alatalot ja Cohenit.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]