Fahrenheit (videomäng)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib arvutimängust; temperatuuriskaala kohta vaata artiklit Fahrenheiti skaala

Fahrenheit (videomäng)
Arendaja Quantic Dream,
Platvorm Xbox, PS2, Windows, Xbox 360 (Xbox Originals)
Väljalaskeajad September 16, 2005 (EU) September 20, 2005 (US)December 4, 2007 (Xbox Originals)
Žanr Adventure

"Fahrenheit" (Ameerika Ühendriikides ja Kanadas nimega "Indigo Prophecy") on arvutimäng, mis avaldati 2005. aasta septembris. Mäng tehti Prantsuse stuudio Quantic Dream kaudu ja avaldati Atari poolt. Mängu kirjutas ja selle loomist juhendas David Cage.

Ülevaade[muuda | muuda lähteteksti]

"Fahrenheit" on seiklusmäng, kus iga otsus mida sa teed mõjutab mängu tegevust. Selles paranormaalses märulimängus on New Yorgi vallutanud salapärased mõrvad, millel on täpselt samasugused tunnused – kõik inimesed on võimetud oma tegevustele vastu panema, ning tapavad täiesti võõraid inimesi avalikes kohtades. Lucas Kane jagab nende saatust, kui ta leiab ennast tualetist koos tundmatu mehe laibaga ega mäleta, kuidas ta sinna sattus. Lucas peab välja uurima, mis sundis teda seda mõrva sooritama, enne kui politsei ta leiab või enne kui ta mõistuse kaotab.

Selles mängus on palju huvitavaid käsikirju ja kaameravõtteid, mis on samasugused nagu televisioonis nähtu. Mäng on disainitud olema intuitiivne ja realistlik.

Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

Lucas Kane[muuda | muuda lähteteksti]

Mängu peameestegelane, kelle ümber kogu furoor ja tegevus käib. Mäng algab sellega, kui ta mõrvab tundmatu mehe ühe söökla tualetis. Lucas Kane kasvas üles sõjaväebaasis Wishita Military Base, kus ta elas koos oma teadlastest vanematega. Mängu tegevustiku ajal töötab Lucas Kane tehnikaeksperdina Naser & Jonesi pangas New Yorgis Manhattanil. Juba lapsepõlvest saati on tal olnud nägemused, mis on teda teistest inimestest eemale tõuganud. Need nägemused annavad talle maagiliselt füüsilist jõudu juurde, mis aitab tal lõpuks politsei eest ära põgeneda. Tegelase hääle on sisse lugenud David Gasman.

Carla Valenti[muuda | muuda lähteteksti]

Mängu naispeategelane. Politsei inspektor koostöös NYPD-ga (New York Police Department), Carla on üks kahest detektiivist, kes uurivad Lucas Kane'i sooritatud mõrva. Teda tuntakse töökaaslaste hulgas tänu sellele, et ta on liigselt pühendunud oma tööle, mis jätab talle vähe aega eraeluks. Tema ainukesed sõbrad on kolleegid ja naaber Tommy. Carlal on tavaks töötada juhtumite kallal liiga kaua, ning tihti ei anna see mingeid tulemusi. Tal on veel klaustrofoobia, mille tulemusel ta langeb paanikahoogu, kui ta on pimedas või suletud kohtades. Tema hääle on sisse lugenud Sharon Mann.

Tyler Miles[muuda | muuda lähteteksti]

Carla partner, tal on rohkem pühendust elule, kuid on siiski väga tugevasti seotud oma tööga ja oma tulevase naisega, Samantha Malone ('Sam' nagu kutsub teda Tyler). Pikad külma tunnid on hakanud tema tuju madalamaks tegema ja politsei töökohta ümber mõtlema, paneb teda mõtlema lahkuma Floridasse oma tüdruksõbraga. Tema hobideks on korvpalli mängimine, Video mängud ja 1970. aastate muusikapalade kogumine. Tema hääle on sisse lugenud David Gasman. Mängu lõpus saab mängija valida, kas Tyler lahkub töölt ja kolib Floridasse oma tüdruksõbraga.

Marcus Kane[muuda | muuda lähteteksti]

Lucase vanem vend, preester, kes töötab Saint Pauli kirikus. Ta muretseb oma venna olukorrast, kuid tema usk ei suuda muuta tema meelt, et ta vend tappis inimese. Kui nad olid lapsed sai Markus teada, et Lucasel on enneolematud võimed. Tema hääle on sisse lugenud Doug Rand. Tema saatus otsustatakse mängija poolt, kui ta on päästetud siis "Nähtamatud" selgitavad talle mis on sündimas ja panevad teda uskuma, et Lucas räägib tõtt.

Tiffany Harper[muuda | muuda lähteteksti]

Lucase endine tüdruksõber, kes tuleb kohale päev pärast mõrva restoranis. Tiffany kommentaaridest mängus saab aru, et nad läksid lahku tänu Lucase vaimsele olule. Lucasel on veel tundeid tema vastu ja on võimalus neid tagasi paariks panna mängu keskel, kuid Tiffany saab siiski mängu lõpu lähedal surma. Tema hääle on sisse lugenud Sharon Mann.

The Oracle[muuda | muuda lähteteksti]

Mees kes on nähtud Lucase nägemustes pärast mõrva. Teda on nähtud ainult ühes hallis mantlis, mis varjab tema keha ja osaliselt nägu mis ei avalda tema tõelist tegelase kuju. Lõpuks avastab Lucas, et ta on Mayan Oracle ja üle 2000 aasta vana, kes töötab Orange Klanni jaoks, kes tahavad leida indigolast. Tema sundiski Lucast tapma ühes "Ohverduses" kus iga mõrva sooritaja tapab ennast või läheb segaseks. Temal on ka enneolematud võimed.

The Indigo Child / Jade[muuda | muuda lähteteksti]

Puhas hing, kellel on saladus elu mõttele, keda otsivad Orange ja Purple Klann, et maailm oma võimule saada, ta on noor tüdruk, kes kannab selle katoliku lastekodu riietust, kust ta elab.

Agatha[muuda | muuda lähteteksti]

Vanem inimene, pime, kes kasutab oma psüühilisi võimeid, et aidata Lucasel mõista, mis temaga juhtus. Tema hääle on sisse lugenud Jodi Forrest.

The Purple Clan[muuda | muuda lähteteksti]

Krupp "Artificial Intelligences" kes tahavad indigolapse saladust kasutada, et maailma valitseda. Kui laps ütleb mängu lõpus Purple Klannile saladuse, siis mattub Maa jääaega ja Maa muutub elamiskõlbmatuks.

The Orange Clan[muuda | muuda lähteteksti]

Saladuslik klann, kes juhib planeeti kõrvaltvaates. Nad soovivad lapse saladust, et maailma igavesti valitseda.

The Invisibles[muuda | muuda lähteteksti]

Saladuslik klann, mis jälgib teisi klanne ja soovib, et indigolapse saladus ei satuks valedesse kätesse. See klann koosneb põhiliselt kodututest, kelle liidriks on kodutu mees Bogart.

Laulud[muuda | muuda lähteteksti]