Vähemusvalitsus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Aktiivselt toetamine või vahetult osalemine on vist korrektsem
(Uus lehekülg: ''''Vähemusvalitsus''' on valitsuskoalitsioon, mida toetab vähem kui pool esinduskogu liikmetest. Vähemusvalitsus tekib olukorras, kus esinduskogu enamus toetab valitsuse moodustamist, kuid selle liikmed ei pea poliitiliste erimeelsuste tõttu võimalikuks jagada valitsusvastutust. Selliselt moodustatud valitsusele saab esinduskogu enamus avaldada umbusaldust kergemini kui enamusvalitsusele, mistõttu peetakse vähemusvalitsusi ebapüsivamaks. Vähemusval...')
 
(Aktiivselt toetamine või vahetult osalemine on vist korrektsem)
'''Vähemusvalitsus''' on [[valitsuskoalitsioon]], mida milles osaleb vahetult või toetab aktiivselt vähem kui pool [[esinduskogu]] liikmetest.
 
Vähemusvalitsus tekib olukorras, kus esinduskogu enamus toetab valitsuse moodustamist, kuid selle liikmed ei pea poliitiliste erimeelsuste tõttu võimalikuks jagada valitsusvastutust. Selliselt moodustatud valitsusele saab esinduskogu enamus avaldada [[umbusaldus]]t kergemini kui [[enamusvalitsus]]ele, mistõttu peetakse vähemusvalitsusi ebapüsivamaks. Vähemusvalitsus peab esinduskogu hääletuste õnnestumiseks jõudma iga ettepaneku puhul eraldi kokkuleppele enamusega esindajatest individuaalselt või nende fraktsioonidega, mis eeldab suuremat pingutust üksmeele otsimisel kui on vajalik enamusvalitsuse puhul.
2735

muudatust

Navigeerimismenüü