Erinevus lehekülje "Integrated Taxonomic Information System" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
→‎top: pisitoimetamine
P
P (→‎top: pisitoimetamine)
 
[[Pilt:ITIS logo.svg|thumbpisi|ITIS-e logo]]
'''Integrated Taxonomic Information System''' ehk '''ITIS''' on [[taksonoomia|taksonoomiline]] [[andmebaas]].<ref>[http://natmuseum.ut.ee/388861 Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi taksonoomiliste andmebaaside lehekülg], Veebiversioon (vaadatud 25.04.2014)</ref> ITIS-esse lisatakse, seal töödeldakse ja sinna kogutakse ning sealt saab otsida [[liik (bioloogia)|liikide]] taksonoomilist informatsiooni, peamiselt [[Põhja-Ameerika]] [[taimed]]e, [[loomad]]e, [[seened|seente]] ja [[mikroobid]]e kohta.
 
Igale taksonikirjele lisatakse taksonoomiline seerianumber (''taxon serial number''; ''TSN''). 2014. aasta 7. aprilli seisuga on andmebaasis 646 069 sissekannet.<ref>[http://www.itis.gov/ Sissekanne ITIS-es], Veebiversioon (vaadatud 25.04.2014)<small> (''inglise keeles'')</small></ref>
ITIS moodustati [[1996]]. aastal algselt [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikides]] mitmeid valitsusasutusi ühendava projektina. Praegu osalevad ITIS-e töös partnerluse vormis lisaks USA-le ka Kanada ja Mehhiko agentuurid, teised organisatsioonid ja taksonoomiaspetsialistid. ITIS on ka [[Species 2000]] ja [[Global Biodiversity Information Facility]] (GBIF) partner.
 
[[2001]]. aasta juunis otsustasid varem eraldi töötanud ITIS ja Species 2000 luua koostööna globaalse taksoninimede andmebaasi "[[Catalogue of Life]]" (CoL), millest igal aastal antakse välja üks versioon.
 
Lisaks ingliskeelsele biosüstemaatika andmebaasile on ITIS-el ka prantsuskeelne andmebaas '''Système d'information taxonomique intégré''' (SITI), mida haldab Canadian Biodiversity Information Facility ja hispaaniakeelne andmebaas, mida haldab Mehhiko.
76 046

muudatust

Navigeerimismenüü