Mina: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
P Subjekt (filosoofia)
4. rida: 4. rida:
Mina võimaldab inimesel kogeda end oma füüsiliste ja psüühiliste seisundite subjektina, kogeda enda terviklikkust ning enda [[isikuidentsus|samasust endaga]] läbi aja.
Mina võimaldab inimesel kogeda end oma füüsiliste ja psüühiliste seisundite subjektina, kogeda enda terviklikkust ning enda [[isikuidentsus|samasust endaga]] läbi aja.


Mina kujunemiseks peab inimene eristama end keskkonnast. See toimub [[tegevus]]e ja [[suhtlemine|suhtlemise]] käigus. Muutes välismaailma ja interakteerudes teiste inimestega, eristab [[subjekt]] mina [[mittemina]]st ning kogeb enda mittesamasust teiste objektidega. Kujunevad [[minapilt]] ja [[mina-käsitlus]], mis moodustab isiksuse tuuma.
Mina kujunemiseks peab inimene eristama end keskkonnast. See toimub [[tegevus]]e ja [[suhtlemine|suhtlemise]] käigus. Muutes välismaailma ja interakteerudes teiste inimestega, eristab [[subjekt (filosoofia)|subjekt]] mina [[mittemina]]st ning kogeb enda mittesamasust teiste objektidega. Kujunevad [[minapilt]] ja [[mina-käsitlus]], mis moodustab isiksuse tuuma.


==Freud==
==Freud==

Redaktsioon: 10. mai 2018, kell 10:31

 See artikkel räägib üldisest mina mõistest psühholoogias ja filosoofias; Freudi mõiste kohta vaata artiklit Ego; laulja kohta vaata Mina (laulja)

Mina on isiksuse komponent, mida iseloomustab eneseteadvus ja välismaailma tunnetamine ning sellega kohanemine.

Mina võimaldab inimesel kogeda end oma füüsiliste ja psüühiliste seisundite subjektina, kogeda enda terviklikkust ning enda samasust endaga läbi aja.

Mina kujunemiseks peab inimene eristama end keskkonnast. See toimub tegevuse ja suhtlemise käigus. Muutes välismaailma ja interakteerudes teiste inimestega, eristab subjekt mina mitteminast ning kogeb enda mittesamasust teiste objektidega. Kujunevad minapilt ja mina-käsitlus, mis moodustab isiksuse tuuma.

Freud

Sigmund Freud mõistis mina kaheti: isiksusena tervikuna ning isiksuse ühe komponendina – egona.