Erinevus lehekülje "Rakvere Karmeli kogudus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
'''Palvekliinik'''
 
Palvekliinik ehk algupärase nimega [http://healingrooms.com/ Healing Rooms] <ref>{{Netiviide|Autor=Healing Rooms Ministries|URL=www.http://healingrooms.com/|Pealkiri=Healing Rooms Ministries kodulehekülg|Väljaanne=|Aeg=|Kasutatud=13.03.2018}}</ref>on üleilmne  kristlik eestpalveliikumine, kus palvetatakse füüsiliste ja psüühiliste haiguste ja sisemise tugevnemise eest.
 
Maailmas tegutseb üle 1000 Healing Rooms kliiniku, enam kui 40-s riigis. Töö on levinud kõigile mandritele ja kasvab paljudes konfessioonides.
Ühel õhtul, kui vend Saarman parajasti istus oma Piibli juures ja tundis kurvastust Rakvere linna ükskõiksuse pärast evangeeliumi suhtes, avanes uks ja kolm naisterahvast astus sisse. Need olid kuulda saanud, et Dehnide kokk paluvat aias terve linna pärast Jumalat ja tahtsid seda meest lähemalt näha. Üks neist naistest avas oma maja ukse evangeeliumi kuulutamiseks ja novembris 1893 peeti seal esimene koosolek, millest võttis osa viis hinge. Teisel koosolekul oli inimesi kaheksa ja varsti oli väike tuba rahvaga täidetud.
 
Samal talvel avati Saarmanile tunnipidamiseks juba 13 maja uksed. Sajad inimesed kuulsid sõnumit pattudest päästmisest, uuest elust, rahust ja rõõmust. Muidugi ei jäänud tulemata takistused, mis ikka on saatnud evangeeliumi kuulutamist: kord kippus kõrtsmik oma seltsilistega koosolekut segama, teinekord tormas ülesässitatud mitmesajapealine rahvahulk maja kallale, kus peeti koosolekuid, kiskus uksi ja aknaid eest ning karjus: “Kus hunt on?” Kaks korda tehti katset vend Saarman ära tappa, kuid tagajärjetult. Evangeelium aga levis. Esimesel ristimisteenistusel 1895. aasta oktoobris ristiti Sõmeru jões kolm inimest. 1894. aastal ristiti vend A. R. Schiewe poolt Haapsalus ja vend Tetermanni poolt Tallinnas esimesed Rakvere õed. Samal aastal moodustati Rakveres Tallinna I Baptisti koguduse osakond, mille juhatajaks sai Tõnu Saarman.
 
Esimesel ristimisteenistusel 1895. aasta oktoobris ristiti Sõmeru jões kolm inimest. 1894. aastal ristiti vend A. R. Schiewe poolt Haapsalus ja vend Tetermanni poolt Tallinnas esimesed Rakvere õed. Samal aastal moodustati Rakveres Tallinna I Baptisti koguduse osakond, mille juhatajaks sai Tõnu Saarman.
 
==== Algusaastad ====
2005. aastal sai tollane pastor Meelis Etti südamesse anda koguduse pastori töö aastal 2008 üle nooremale. 2006. aastal toimuski [[Gunnar Kotiesen]]i pastoriks ordineerimine. Esialgu teeniti koos vanempastor Meelis Ettiga, kuid seoses tema haigestumisega oli alates 2007. aastast pastori kohusetäitajaks Gunnar Kotiesen, kes alates 2008. aasta augustist on Rakvere Karmeli koguduse pastoriks.
 
=== Meediakajastused ===
https://teek.ee/teemad/43-naistoeoe/1520-jumalik-naine-rakvere-karmeli-koguduses
 
34

muudatust

Navigeerimismenüü