Tartu Maarja Kool: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
linke par + toim
2. rida: 2. rida:
'''Tartu Maarja Kool''' on [[munitsipaalkool]] [[Tartu]]s, kus õpivad mõõduka, raske ja sügava vaimse alaarenguga õpilased.
'''Tartu Maarja Kool''' on [[munitsipaalkool]] [[Tartu]]s, kus õpivad mõõduka, raske ja sügava vaimse alaarenguga õpilased.


Koolis rakendatakse [[Toimetuleku riiklik õppekava|toimetuleku riiklikku õppekava]] ja [[Rudolf Steiner]]i ja tema kaastöötajate poolt arendatud õpetuslikke põhimõtteid [[hariduslik erivajadus|hariduslike erivajadustega]] lastele ehk [[antroposoofilist ravipedagoogika]]t ja sotsiaalteraapiat. Kool asub [[Tartu]]s aadressil [[Puiestee tänav]] 126. Kooli juures töötab [[lasteaia]]rühm.
Koolis rakendatakse [[Toimetuleku riiklik õppekava|toimetuleku riiklikku õppekava]] ja [[Rudolf Steiner]]i ja tema kaastöötajate poolt arendatud õpetuslikke põhimõtteid [[hariduslik erivajadus|hariduslike erivajadustega]] lastele ehk [[Antroposoofiline ravipedagoogika|antroposoofilist ravipedagoogikat]] ja sotsiaalteraapiat. Kool asub [[Tartu]]s aadressil [[Puiestee tänav]] 126. Kooli juures töötab [[Lasteaed|lasteaia]]<nowiki/>rühm.


== Kooli ajalugu ==
== Kooli ajalugu ==
Kool asub endises {{kas|Posti mõisa}} ehk [[Jaama mõis]]a hoones.
Kool asub endises {{kas|Posti mõisa}} ehk [[Jaama mõis]]a hoones.
Tartu Maarja Kool asutati 1993 '''Tartu Puuetega Laste Kool-kodu''' nime all. Aastast 1994 kannab kool praegust nime. 2002. aastal asutati [[MTÜ Tartu Maarja Tugikeskus]], mis tegeleb [[päevakeskus]]e ja [[õpilaskodu]] pidamisega. 7. aprillil 2001 asutasid Tartu Maarja Kooli lapsevanemad, õpetajad ja [[Tartu Toome Rotary Klubi]] koos hulga toetajatega [[Sihtasutus Maarja Küla|Sihtasutuse Maarja Küla]]. Maarja Küla peaeesmärgiks seati Eesti [[intellektipuue|intellektipuudega]] noortele kodu – Maarja Küla – rajamine. Pool aastat hiljem vormistati [[Haavassaare]] [[kinnistu]] [[Maarja Küla]] omandiks. Kuid praeguseks on lapsi lõpetanud juba nii palju, et oleks vaja teistki sarnast küla. Selleks on kooli õpetajad ja lapsevanemad alustanud projekti [[Maarja Päikesekodu]], mis pole veel realiseerunud.
Tartu Maarja Kool asutati 1993 '''Tartu Puuetega Laste Kool-kodu''' nime all. Aastast 1994 kannab kool praegust nime. 2002. aastal asutati [[MTÜ Tartu Maarja Tugikeskus]], mis tegeleb [[päevakeskus]]e ja [[õpilaskodu]] pidamisega. 7. aprillil 2001 asutasid Tartu Maarja Kooli lapsevanemad, õpetajad ja [[Tartu Toome Rotary Klubi]] koos hulga toetajatega [[Sihtasutus Maarja Küla|Sihtasutuse Maarja Küla]]. Maarja Küla peaeesmärgiks seati Eesti [[intellektipuue|intellektipuudega]] noortele kodu – Maarja Küla – rajamine. Pool aastat hiljem vormistati [[Haavassaare]] [[kinnistu]] Sihtasutuse Maarja Küla omandiks. Kuid praeguseks on lapsi lõpetanud juba nii palju, et oleks vaja teistki sarnast küla. Selleks on kooli õpetajad ja lapsevanemad alustanud projekti [[Maarja Päikesekodu]], mis pole veel realiseerunud.
2003. aastal avati koolis nn. [[käsitöökool]], kus 10.-12. klassi õpilased saavad omandada [[käsitöö]]alaseid oskusi.
2003. aastal avati koolis nn. [[käsitöökool]], kus 10.-12. klassi õpilased saavad omandada [[käsitöö]]alaseid oskusi.



Redaktsioon: 23. veebruar 2018, kell 12:00

Tartu Maarja Kool on munitsipaalkool Tartus, kus õpivad mõõduka, raske ja sügava vaimse alaarenguga õpilased.

Koolis rakendatakse toimetuleku riiklikku õppekava ja Rudolf Steineri ja tema kaastöötajate poolt arendatud õpetuslikke põhimõtteid hariduslike erivajadustega lastele ehk antroposoofilist ravipedagoogikat ja sotsiaalteraapiat. Kool asub Tartus aadressil Puiestee tänav 126. Kooli juures töötab lasteaiarühm.

Kooli ajalugu

Kool asub endises Posti mõisa[küsitav] ehk Jaama mõisa hoones. Tartu Maarja Kool asutati 1993 Tartu Puuetega Laste Kool-kodu nime all. Aastast 1994 kannab kool praegust nime. 2002. aastal asutati MTÜ Tartu Maarja Tugikeskus, mis tegeleb päevakeskuse ja õpilaskodu pidamisega. 7. aprillil 2001 asutasid Tartu Maarja Kooli lapsevanemad, õpetajad ja Tartu Toome Rotary Klubi koos hulga toetajatega Sihtasutuse Maarja Küla. Maarja Küla peaeesmärgiks seati Eesti intellektipuudega noortele kodu – Maarja Küla – rajamine. Pool aastat hiljem vormistati Haavassaare kinnistu Sihtasutuse Maarja Küla omandiks. Kuid praeguseks on lapsi lõpetanud juba nii palju, et oleks vaja teistki sarnast küla. Selleks on kooli õpetajad ja lapsevanemad alustanud projekti Maarja Päikesekodu, mis pole veel realiseerunud. 2003. aastal avati koolis nn. käsitöökool, kus 10.-12. klassi õpilased saavad omandada käsitööalaseid oskusi.

Koolijuhid

allikas: Martin Kaasik, 2001, Eesti Koolid

Välislingid