Erinevus lehekülje "Tartu Maarja Kool" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
linke par + toim
(linke par + toim)
'''Tartu Maarja Kool''' on [[munitsipaalkool]] [[Tartu]]s, kus õpivad mõõduka, raske ja sügava vaimse alaarenguga õpilased.
 
Koolis rakendatakse [[Toimetuleku riiklik õppekava|toimetuleku riiklikku õppekava]] ja [[Rudolf Steiner]]i ja tema kaastöötajate poolt arendatud õpetuslikke põhimõtteid [[hariduslik erivajadus|hariduslike erivajadustega]] lastele ehk [[antroposoofilistAntroposoofiline ravipedagoogika|antroposoofilist ravipedagoogikat]]t ja sotsiaalteraapiat. Kool asub [[Tartu]]s aadressil [[Puiestee tänav]] 126. Kooli juures töötab [[Lasteaed|lasteaia]]<nowiki/>rühm.
 
== Kooli ajalugu ==
Kool asub endises {{kas|Posti mõisa}} ehk [[Jaama mõis]]a hoones.
Tartu Maarja Kool asutati 1993 '''Tartu Puuetega Laste Kool-kodu''' nime all. Aastast 1994 kannab kool praegust nime. 2002. aastal asutati [[MTÜ Tartu Maarja Tugikeskus]], mis tegeleb [[päevakeskus]]e ja [[õpilaskodu]] pidamisega. 7. aprillil 2001 asutasid Tartu Maarja Kooli lapsevanemad, õpetajad ja [[Tartu Toome Rotary Klubi]] koos hulga toetajatega [[Sihtasutus Maarja Küla|Sihtasutuse Maarja Küla]]. Maarja Küla peaeesmärgiks seati Eesti [[intellektipuue|intellektipuudega]] noortele kodu – Maarja Küla – rajamine. Pool aastat hiljem vormistati [[Haavassaare]] [[kinnistu]] [[Sihtasutuse Maarja Küla]] omandiks. Kuid praeguseks on lapsi lõpetanud juba nii palju, et oleks vaja teistki sarnast küla. Selleks on kooli õpetajad ja lapsevanemad alustanud projekti [[Maarja Päikesekodu]], mis pole veel realiseerunud.
2003. aastal avati koolis nn. [[käsitöökool]], kus 10.-12. klassi õpilased saavad omandada [[käsitöö]]alaseid oskusi.
 

Navigeerimismenüü