Erinevus lehekülje "Juhend:Malli lühiülevaade" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
P
Kui mall on valmis – oletame, et selle nimi on ''Mall:Tere'' – siis võid kirjutada <code><nowiki>{{</nowiki>''tere''<nowiki>}}</nowiki></code> sinna leheküljele, kus soovid malli kasutada. Kõigile lehekülgedele, mis seda malli kasutavad, ilmub samasugune tekst. Kui malli muudetakse, siis uueneb automaatselt ka tekst kõigil lehekülgedel.
 
Võib aga olla, et sa ei soovi, et malli muutmise korral tekst leheküljel muutuks. Sellisel juhul pead kirjutama leheküljele <code><nowiki>{{</nowiki>substasenda:''tere''<nowiki>}}</nowiki></code>. See asendatakse esimesel salvestamisel jäädavalt malli sisuga. Malli koodi edaspidine muutmine leheküljel olevat teksti enam ei mõjuta.
 
Kui näed artikli lähtetekstis koodi <code><nowiki>{{tere}}</nowiki></code> ja soovid teada, mida see teeb, siis pead üles otsima lehekülje "Mall:Tere". Sinna pääsemiseks võid kirjutada otsikasti "Mall:Tere". Võid teha kuhugi (näiteks [[Vikipeedia:Liivakast|Vikipeedia liivakasti]] või isiklikku liivakasti) ka vikilingi <code><nowiki>[[Mall:Tere]]</nowiki></code> ja selle peal klõpsata.

Navigeerimismenüü