Vulkaaniline gaas: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
P Pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Siim
PResümee puudub
5. rida: 5. rida:
Enamik vulkaanilisi gaase vabaneb [[vulkaanipurse]]te käigus, kuid neid võib eralduda ka hetkel mittetegutsevast [[vulkaan]]ist.
Enamik vulkaanilisi gaase vabaneb [[vulkaanipurse]]te käigus, kuid neid võib eralduda ka hetkel mittetegutsevast [[vulkaan]]ist.


Suurem osa vulkaanilisi gaase on olnud [[Lenduv ühend|lenduvate ühenditena]] [[magma]] koosseisus. Vulkaaniliste gaaside kõige olulisem komponent on [[veeaur]] (ligi 90%), millele järgneb [[süsinikdioksiid]]. Lisaks sisaldavad vulkaanilised gaasid ka teisi [[süsinik]]u ühendeid, [[Väävli oksiidid|väävli oksiide]], [[lämmastik]]ku jne.
Suurem osa vulkaanilisi gaase on olnud [[Lenduv ühend|lenduvate ühenditena]] [[magma]] koosseisus. Vulkaaniliste gaaside kõige olulisem komponent on [[veeaur]] (ligi 90%), millele järgneb [[süsinikdioksiid]]. Lisaks sisaldavad vulkaanilised gaasid ka teisi [[süsinik]]u ühendeid, [[Vääveloksiidid|vääveloksiide]], [[lämmastik]]ku jne.


[[Kategooria:Vulkanoloogia]]
[[Kategooria:Vulkanoloogia]]

Redaktsioon: 14. detsember 2006, kell 00:09

Väävlirikkaid gaase eraldav solfataar Uus-Meremaal.

Vulkaaniline gaas on vulkanismi poolt tekitatud ja atmosfääri paisatud gaasiliste ainete segu.

Enamik vulkaanilisi gaase vabaneb vulkaanipursete käigus, kuid neid võib eralduda ka hetkel mittetegutsevast vulkaanist.

Suurem osa vulkaanilisi gaase on olnud lenduvate ühenditena magma koosseisus. Vulkaaniliste gaaside kõige olulisem komponent on veeaur (ligi 90%), millele järgneb süsinikdioksiid. Lisaks sisaldavad vulkaanilised gaasid ka teisi süsiniku ühendeid, vääveloksiide, lämmastikku jne.