Erinevus lehekülje "Kunstinäitus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Kunstinäitus''' on [[kunstiteos]]te väljapanek, üldjuhul [[kujutav kunst|kujutava kunsti]]: [[maal]]ide, [[joonistus]]te, [[skulptuur]]ide, [[käsitöö]], video- ja heli[[Installatsioon (kunst)|installatsioon]]ide, ''[[performance]]''<nowiki>'</nowiki>ite, [[interaktiivne kunst|interaktiivse kunsti]] vms väljapanek. Kunstinäituse teemaks võib olla üks kunstnik või kunstnike rühm, žanr, teema või kunstikogu,; eksponeeritavad teosed võib valida [[kuraator]] või [[žürii]].
 
Tavaliselt tõstetakse teosed kunstinäitustel edasiesile ruumi ja valgustusega, andes nende kohta infot siltidel, [[audiogiid]]ide abil või näitusekataloogides. Kunstinäitusi korraldatakse peamiselt [[muuseum]]ites, kunstisaalides ja [[kunstigalerii|galerii]]des, kuid ka kohtades, mille põhiülesanne ei ole kunsti näitamine ja müük, näiteks [[kohvik]]utes. Oluline erinevus on ka selles, kas kunstiteosed on müügiks – nagu on tavaks eragaleriides – või mitte – nagu on üldjuhul muuseumites. Vahel korraldatakse kunstinäitusi erilisel puhul, näiteks sünnipäevade või aastapäevade korral.
 
Kunstinäitused võivad olla ühekordsed, osa näituste sarjast või korduda perioodiliselt. Kahe aasta tagant korraldatavaid näitusi nimetatakse [[biennaal]]ideks, kolme aasta tagant toimuvaid [[triennaal]]ideks.

Navigeerimismenüü