Meloodia (plaadifirma): erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
K9re11 (arutelu | kaastöö)
PResümee puudub
K9re11 (arutelu | kaastöö)
PResümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Meloodia''', ka '''Melodija''' (vene k. ''Мелодия'') oli NSV Liidu Kultuuriministeeriumi üleliiduline [[Plaadifirma|heliplaadifirma]] (21. sajandi alguses Venemaa plaadifirma), asutatud [[1964]]. aastal. Meloodial olid stuudiod [[Moskva]]s, [[Peterburi]]s, [[Riia]]s (mille juures oli ka Tallinna filiaal), [[Vilnius]]es, [[Thbilisi]]s, [[Almatõ]]s ja [[Taškent|Taškendis]]. Tehased asusid aga [[Aprelevka]]s, Leningradis, Riias ja Taškendis. Kaheksakümnendate aastate algupoolel valmistati Meloodia plaadivabrikutes aastas umbes 1200 uut heliplaati (lastikud kaasaarvatud) kogutiraažiga 190–200 miljonit.
'''Meloodia''', ka '''Melodija''' (vene k. ''Мелодия'') oli NSV Liidu Kultuuriministeeriumi üleliiduline [[Plaadifirma|heliplaadifirma]] (21. sajandi alguses Venemaa plaadifirma), asutatud [[1964]]. aastal. Meloodial olid stuudiod [[Moskva]]s, [[Peterburi]]s, [[Riia]]s (mille juures oli ka Tallinna filiaal), [[Vilnius]]es, [[Thbilisi]]s, [[Almatõ]]s ja [[Taškent|Taškendis]]. Tehased asusid aga [[Aprelevka]]s, Peterburis, Riias ja Taškendis. Kaheksakümnendate aastate algupoolel valmistati Meloodia plaadivabrikutes aastas umbes 1200 uut heliplaati (lastikud kaasaarvatud) kogutiraažiga 190–200 miljonit.


Plaadivabriku juurde moodustati 1973. aastal ka samanimeline instrumentaalansambel, mille firma ettepanekul formeeris [[Georgi Garanjan]].
Plaadivabriku juurde moodustati 1973. aastal ka samanimeline instrumentaalansambel, mille firma ettepanekul formeeris [[Georgi Garanjan]].

Redaktsioon: 24. aprill 2015, kell 11:42

Meloodia, ka Melodija (vene k. Мелодия) oli NSV Liidu Kultuuriministeeriumi üleliiduline heliplaadifirma (21. sajandi alguses Venemaa plaadifirma), asutatud 1964. aastal. Meloodial olid stuudiod Moskvas, Peterburis, Riias (mille juures oli ka Tallinna filiaal), Vilniuses, Thbilisis, Almatõs ja Taškendis. Tehased asusid aga Aprelevkas, Peterburis, Riias ja Taškendis. Kaheksakümnendate aastate algupoolel valmistati Meloodia plaadivabrikutes aastas umbes 1200 uut heliplaati (lastikud kaasaarvatud) kogutiraažiga 190–200 miljonit.

Plaadivabriku juurde moodustati 1973. aastal ka samanimeline instrumentaalansambel, mille firma ettepanekul formeeris Georgi Garanjan.

1959. aastal avatud Tallinna Heliplaadistuudios esimese helirežissöörina töötas Heino Pedusaar[1]

Vaata ka

Viited

Välislingid