Leer: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Addbot (arutelu | kaastöö)
P Robot: muudetud 37 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata
sün Rahvakult lex
1. rida: 1. rida:
'''Leeriks''' ([[saksa keel|saksa]] sõnast ''Lehre'' 'õpetus') nimetatakse mitmes kirikus (sealhulgas [[katoliku kirik]]us ja [[luteri kirik]]us) nii leeriõnnistamisele eelnevat õpetuse andmist kui ka sellele järgnevat õnnistamist ennast. Leeri käigus õpetatakse lapsele selgeks kristliku õpetuse põhitõed. Leeriõnnistuse ([[konfirmatsioon]]i) saanu loetakse täiskasvanuks. Tänapäeval käivad leeris ka täiskasvanud.
'''Leeriks''' ([[saksa keel|saksa]] sõnast ''Lehre'' 'õpetus'; murdekeeles ka ''peakool'') nimetatakse mitmes kirikus (sealhulgas [[katoliku kirik]]us ja [[luteri kirik]]us) nii leeriõnnistamisele eelnevat õpetuse andmist kui ka sellele järgnevat õnnistamist ennast. Leeri käigus õpetatakse lapsele selgeks kristliku õpetuse põhitõed. Leeriõnnistuse ([[konfirmatsioon]]i) saanu loetakse täiskasvanuks. Tänapäeval käivad leeris ka täiskasvanud.


===Eeldused===
===Eeldused===

Redaktsioon: 10. jaanuar 2015, kell 16:35

Leeriks (saksa sõnast Lehre 'õpetus'; murdekeeles ka peakool) nimetatakse mitmes kirikus (sealhulgas katoliku kirikus ja luteri kirikus) nii leeriõnnistamisele eelnevat õpetuse andmist kui ka sellele järgnevat õnnistamist ennast. Leeri käigus õpetatakse lapsele selgeks kristliku õpetuse põhitõed. Leeriõnnistuse (konfirmatsiooni) saanu loetakse täiskasvanuks. Tänapäeval käivad leeris ka täiskasvanud.

Eeldused

Leeri läbimiseks peab inimene olema ristitud.

Dokumentatsioon

Leeri läbinule antakse pärast leeriõnnistust vastav dokument – leeritunnistus.

Kirjandus

Välislingid