Erinevus lehekülje "Mosaiik" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1099 baiti ,  7 aasta eest
resümee puudub
=== Rokokoo ===
Materjalina mosaiigi jaoks hakati laialt kasutama meremolluskite karpe. Selliste mosaiikidega kaunistati interjööre. Euroopas sel perioodil sai väga moodsaks mosaiik helmetest. Helmest kanti vaha abil paberi ja kartongi peale, kasutades ristpistetikandi skeeme. Selliseid töid on säilinud üsna vähe. Saksamaal selle materjaliga töötas aastatel 1750 kuni 1770 van Zelovi manufaktuur, hiljem tehnoloogia saladus oli kaotatud. Dekoreeriti nii lamedaid mööblidetaile, näiteks lauaplaate, kui ka ruumilisi esemed: pudeleid, lindude kujusid. Enamik selle manufaktuuri töödest asub Saksamaa muuseumides. On olemas selle manufaktuuri tööstuse üks väike laud Arhangelskoje muuseum-kaitseala.
 
=== Islam ====
Mosaiik oli väga laialt kasutatud Idamaade valitsejate losside kujunduses. Šekini khaanide loss (vene keeles ''дворец шекинских ханов'') on suurim Azerbaidžani keskaegse arhitektuuri töödest. Kui poleks olemas teisi Azerbaidžani vanu ehitisi, siis piisaks ainult selle Šekini khaanide lossi kogu maailmale näitamisest.
 
Šekini khaanide loss, mida peetakse Azerbaidžani 18. sajandi arhitektuuri üheks väärtuslikest ausammastest, oli ehitatud 1762 aastal. Loss, mis omal ajal oli osa lossiehitiste kompleksist ning oli ka Šekini khaanide residents, kujutab endast kahekorruselist hoonet. Lossi fassaad kujutab endast tõstetavaid restraame šebeke (kirjude väikeste klaasidega) kogumiga. Mitmevärviline šebeke pilt täiendab
maalinguid, mis katavad lossi seinu.
 
18. sajandi teisel poolel Šekini khaaniriigis sai kõrget arengut maalikunst, mis on otseselt seotud arhitektuuri ja ehitamisega. Kõik suured arhitektuurilised ehitised Šeki linnas oli rikkalt kaunistatud seinamaalinguga, mis tol ajal oli kõige populaarsem maalitehnika liik.
 
==Vaata ka==
101

muudatust

Navigeerimismenüü