Teaduslik meetod: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Tühistati kasutaja Nimelik (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi ErlichLw.
Resümee puudub
P (Tühistati kasutaja Nimelik (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi ErlichLw.)
{{ToimetaAeg|kuu=oktoober|aasta=2010}}
'''Teadusliku meetodi''' all mõistetakse tavaliselt nn [[hüpoteetilis-deduktiivne meetod|hüpoteetilis-deduktiivset meetodit]], mille tuumaks on probleemi püstitamine, taustinfo uurimine, vaatluste või mõõtmiste põhjal [[hüpotees]]ide sõnastaminepüstitamine, nende põhjal ennustuste tegemine ja ennustuste paikapidavuse kontrollimine korratavate katsete teel. Oluline on tulemuste [[analüüs]] ja järelduste tegemine. Teadusliku uurimismeetodi abil jõutakse teadusliku [[fakt]]ini- teadmised, mis on teadusliku meetodi abil leidnud korduvat kinnitust. Üldisemalt on teaduslik meetod tõsikindlate teadmiste saamise üldine viis, kus tõsikindluse saavutamiseks kasutatakse paljusid tõendamise vahendeid, nii empiirilisi kui teoreetilisi.
 
Arvamus, et just hüpoteetilis-deduktiivse teadusliku meetodi järjekindel kasutamine eristab [[teadus]]t mitteteadusest, põhineb valdavalt [[Karl Popper]]i [[teadusfilosoofia]]l. Tema definitsiooni järgi teadus peab sisaldama hüpoteese, mis võimaldavad teha kontrollitavaid ennustusi ning hüpoteesid peavad olema [[Falsifitseeritavus|falsifitseeritavad]].

Navigeerimismenüü