Õigekeelsus: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Uus lehekülg: ''''Õigekeelsus''' ehk '''ortoloogia''' on normikohane kirjakeele keeletarvitus<ref name="EKSS"/><ref name="EE"/>. Vananenud terminina mõisteti "'''õigekeelsu...'
 
viide
1. rida: 1. rida:
'''Õigekeelsus''' ehk '''ortoloogia''' on [[keelenorm|normikohane]] [[kirjakeel]]e keeletarvitus<ref name="EKSS"/><ref name="EE"/>. Vananenud terminina mõisteti "'''õigekeelsuse'''" all [[keelekorraldus]]t.
'''Õigekeelsus''' ehk '''ortoloogia''' on [[keelenorm|normikohane]] [[kirjakeel]]e keeletarvitus<ref name="EKSS"/><ref name="EE"/>. Vananenud terminina mõisteti "'''õigekeelsuse'''" all [[keelekorraldus]]t<ref name="EE"/>.


Õigekeelsusallikad on enamasti sõnaraamatud (nt Eestis [[Eesti õigekeelsussõnaraamat|õigekeelsussõnaraamat]]) ja [[grammatika]]käsitlused<ref name="EE"/>.
Õigekeelsusallikad on enamasti sõnaraamatud (nt Eestis [[Eesti õigekeelsussõnaraamat|õigekeelsussõnaraamat]]) ja [[grammatika]]käsitlused<ref name="EE"/>.

Redaktsioon: 16. jaanuar 2013, kell 18:04

Õigekeelsus ehk ortoloogia on normikohane kirjakeele keeletarvitus[1][2]. Vananenud terminina mõisteti "õigekeelsuse" all keelekorraldust[2].

Õigekeelsusallikad on enamasti sõnaraamatud (nt Eestis õigekeelsussõnaraamat) ja grammatikakäsitlused[2].

Õigekeelsusega seotud probleemkohad lepitakse kokku nt keelekomisjonides[2]. Eestis arutab vastavaid probleeme ka Eesti Teaduste Akadeemia Emakeele Seltsi keeletoimkond.

Õigekeelsuse allvaldkonnad on ortograafia ehk õigekirjutus ja ortoeepia ehk õigehääldus[2].

Viited

  1. Eesti kirjakeele seletussõnaraamat, 2009. [1] (vaadatud 16.12.2013)
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 EE 12. köide, 2003: 702.

Välislingid