GPRS: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Teet (arutelu | kaastöö)
Resümee puudub
Chiller (arutelu | kaastöö)
Terve Eesti on kaetud EDGEga
1. rida: 1. rida:
{{ToimetaAeg|kuu=mai|aasta=2008}}
{{ToimetaAeg|kuu=mai|aasta=2008}}
'''GPRS''' (''General Packet Radio Service'' ehk Raadiosidel Põhinev Pakettandmeteenus) on kaasaegne andmesideteenus, mis võimaldab GSM [[mobiiltelefon]]ivõrku kasutades vaadata [[WAP]]-lehekülgi, saata [[e-mail]]e ja [[MMS]]-sõnumeid ning [[sülearvuti]]ga [[Internet]]ti kasutada. GPRS võrgus saavutatavad tavalised andmesidekiirused on umbes 50 kbit/s allalaadimisel ja 30 kbit/s üleslaadimisel. Tänapäeval on enamik maailma GPRS tehnoloogial töötavaid võrke edasi arendatud toetamaks [[EDGE]] tehnoloogiat,mis võimaldab 3-4 kordset kiiruste kasvu. Eestis saab hajaasustusega piirkondades siiski enamasti ainult GPRS-i kasutada.
'''GPRS''' (''General Packet Radio Service'' ehk Raadiosidel Põhinev Pakettandmeteenus) on [[pakettandmeside]]teenus, mis võimaldab GSM [[mobiiltelefon]]ivõrku kasutades vaadata [[WAP]]-lehekülgi, saata [[e-mail]]e ja [[MMS]]-sõnumeid ning [[sülearvuti]]ga [[Internet]]ti kasutada. GPRS võrgus saavutatavad tavalised andmesidekiirused on umbes 50 kbit/s allalaadimisel ja 30 kbit/s üleslaadimisel. Tänapäeval on enamik maailma GPRS tehnoloogial töötavaid võrke edasi arendatud toetamaks [[EDGE]] tehnoloogiat,mis võimaldab 3-4 kordset kiiruste kasvu.
{{Link FA|pl}}
{{Link FA|pl}}



Redaktsioon: 17. märts 2010, kell 01:18

GPRS (General Packet Radio Service ehk Raadiosidel Põhinev Pakettandmeteenus) on pakettandmesideteenus, mis võimaldab GSM mobiiltelefonivõrku kasutades vaadata WAP-lehekülgi, saata e-maile ja MMS-sõnumeid ning sülearvutiga Internetti kasutada. GPRS võrgus saavutatavad tavalised andmesidekiirused on umbes 50 kbit/s allalaadimisel ja 30 kbit/s üleslaadimisel. Tänapäeval on enamik maailma GPRS tehnoloogial töötavaid võrke edasi arendatud toetamaks EDGE tehnoloogiat,mis võimaldab 3-4 kordset kiiruste kasvu. Mall:Link FA